Trupi

Ja si të eleminoni qimet në shtëpi me receten e famshme të depilimit me sheqer

Ja si të eleminoni qimet në shtëpi me receten e famshme të depilimit me sheqer

Me sheqer mund të bëni depilim në mënyrë të thjeshtë dhe efikase, ngjashëm si edhe me dyllë. Është interesante se kjo metodë është shumë e vjetër, ndërkaq ka ardhur nga Lindja e Afërt ku edhe sot më së shpeshti është njëri ndër problemet më të […]

Ja si të humbisi KG pas lindjes së fëmijës…

Ja si të humbisi KG pas lindjes së fëmijës…

Kilogramët e fituar gjatë shtatzënisë mund të jenë një nga faktorët që sjellin deri te mbipesha e femrave në përgjithësi, shumë femra tentojnë të gjejnë mënyra që të kthehen në peshën të cilën e kanë pasur para se të mbesin shtatzënë.Femrat natyrshëm shtojnë në peshë […]

Ja maska që eleminon CELULITIN nga trupi më shpejt se trajtimet estetike

Ja maska që eleminon CELULITIN nga trupi më shpejt se trajtimet estetike

Mikesha tani me ardhen e pranveres, heqim rrobat e trasha dhe i vjen koha fundeve, fustaneve dhe t-shirteve me krahe te shkurter. Por dicka na ndalon ti veshim menjehere pasi lekura eshte e ende e papergatitur. Por mos u shqetësoni ne do tju rerkomandojmë të […]

DEPILIMI me SHEQER, receta tradicionale që nuk dështon kurrë…

DEPILIMI me SHEQER, receta tradicionale që nuk dështon kurrë…

Stina e dimrit është stina më pak impenjative në krahasim me periudhat e tjera të vitit. Mund të vishni të njëjtën pallto gjatë gjithë kohës e askush të mos e vërë re, të mbani flokët me të njëjtën kapje e sërish të mos ngjallni zëra […]

Ja si të ngrini VITHET në kushte shtëpie, ky është sekreti i VIPAVE…

Ja si të ngrini VITHET në kushte shtëpie, ky është sekreti i VIPAVE…

Përgatituni dhe forconi vithet me ushtrime të thjeshta. Ju nevojitet vetëm një karrige e fortë. Ura e thjeshtë qiellore Ka për qëllim: pjesën e poshtme të shpinës, vithet dhe muskujt e gjunjëve. Loading… 1. Shtrijuni në shpinë, zgjatni këmbët, vendosni shputat në karrige, duart mbani […]

Si të keni vithe të bukura si BEYONCE në 6 hapa

Si të keni vithe të bukura si BEYONCE në 6 hapa

Vithet i kanë tre muskuj kryesor që punojnë së bashku për të na ndihmuar t’i lëvizim pjesët e larta të këmbëve. Këta muskuj janë: gluteus minimus, gluteus medius dhe gluteus maximus. Amanda Lee, yll palestre, thotë se në çdo hap që e bëjmë, ne i […]

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe  palestër

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe palestër

Shumë vajza dëshirojnë që të kenë një bark të sheshtë, por jo të gjitha arrijnë ta bëjnë atë. Disa prej tyre mbajnë dieta drastike e bëjnë ushtrime për ta arritur këtë gjë, por me disa truke të vogla ju mund të arrini përmasat që dëshironi. […]

Ja si të DEPILONI trupin & fytyrën me këtë recetë në kushte shtëpie

Ja si të DEPILONI trupin & fytyrën me këtë recetë në kushte shtëpie

Erdhi pranvera! Dhe nje nga problemet me te medha te femrave eshte dhe depilimi. Por mos u shqetesoni fare me per kete pjese pasi ne kemi zgjidhjen ideale per kete problem. Me kete recete jo vetem qe depiloni te gjithe trupin pr lëkura ju ngel […]