Showbiz

Gugu shtatzanë;Tregon barkun për herë të parë/foto

Gugu shtatzanë;Tregon barkun për herë të parë/foto

Kengetarja Gugu sapo hyri ne tregun muzikor beri nje zhurme shume te madhe me historine e jetes se saj. Ajo rrefeu per here te pare qe ishte biseksuale dhe keshtu mori edhe famen qe deshironte. Por para pak ditesh bukuroshja ka deklaruar qe eshte shtatzane […]

Ja pse Meghan nuk do të quhet kurrë Princeshë edhe pse u martua me një Princ

Ja pse Meghan nuk do të quhet kurrë Princeshë edhe pse u martua me një Princ

Pse nuk do të njihet Meghan Markle si Princesha Meghan? Përgjigja është se, sipas standardeve të protokollit mbretëror britanik, aktorja e Hollivudit nuk ka “gjakun mbretëror”. Kjo do të thotë se ajo nuk mund ta quajë veten Princesha Meghan.; vetëm ata që lindin në familjen […]

Zbulohet arsyeja: Ja pse Princ Harry i ftoi dy ish të dashurat në dasëm

Zbulohet arsyeja: Ja pse Princ Harry i ftoi dy ish të dashurat në dasëm

Rreth 600 njerëz ishin e ftuar ne dasmën mbretërore dhe miliona njerëz të tjerë nga e gjithë bota e ndoqene me shume kuriozitet nga ekrani. Ndër 600 pjesëmarrësit, ishin dy persona të cilët nuk mund t’i prisnit: ish-të dashurat e Harry, Chelsy Davy dhe Cressida […]

Sa kunata të mira! Ja çfarë i dhuroi Meghan Kate Middelton ditën e dasmës / foto

Sa kunata të mira! Ja çfarë i dhuroi Meghan Kate Middelton ditën e dasmës / foto

Diten e shtune ishte martesa e Meghan Markle me Princ Harryn dhe sic e do zakoni nusja duhet ti bente nga nje dhurate shoqerueseve te saj, por ajo nuk harroidhe kunatën e re Kate Middelton! Dukesha e Sussex i dhuroi dukeshës së Kembrixhit një byzylyk […]

Vipat shqiptar që u çmendën pas dasmës mbretërore; Ja çfarë kanë thënë

Vipat shqiptar që u çmendën pas dasmës mbretërore; Ja çfarë kanë thënë

Dasma mbretërore dhe sidomos nusja kishte vëmëndjen e të gjithë botës dje, cfarë do të vishte, si do të trukohej, si do të sillej kanë ngjallur shumë kuriozitet dhe është shkruar gjatë e gjerë në media. Por kjo ngjarjw e rendesishme nuk mbeti aspak pa […]

Të gjithë i njohim me emrat Meghan dhe Harry, por ja si quhen ata në të vërtetë/ foto

Të gjithë i njohim me emrat Meghan dhe Harry, por ja si quhen ata në të vërtetë/ foto

Cermonia midis Princ Harry edhe Meghan u zhvillua diten e djeshme. Ishte nje ceremoni ku te ftuar ishin te shumte midis tyre dhe personazhe te njohur te showbizit. Ceremonia u komentua nga te gjithe pozitivisht dhe cdo gje shkoi sipas parashikimeve. Por ajo cfare na […]

Alketa flet për herë të parë për bashkeshortin: Ja ku jemi njohur

Alketa flet për herë të parë për bashkeshortin: Ja ku jemi njohur

Alketa Vejsiu eshte nje nga prezantueset me te mira qe ne kemi. Padyshim eshte shume e artikuluar dhe e sakte dhe kjo gje na ka bere ta ndjekim e ta duam me shume. Persa i perket jetes private ajo eshte shume e rezervuar dhe te […]

Më në fund u zbulua: Ja nga është frymëzuar Meghan për fustanin e bardhë / foto

Më në fund u zbulua: Ja nga është frymëzuar Meghan për fustanin e bardhë / foto

Meghan Markle u martua me një Princ të shtunën në Ëindsor Castle njësoj si Hirushja por duket se kjo nuk është gjëja e vetme që kanë të përbashkët të dyja. Mësa duket Meghan është frymëzuar nga personazhi yne i preferuar i përrallave edhe për fustanin […]

Pasi kritikoi fustanin dhe pamjen e Meghan, ja çfare i pelqeu Armines nga dasma

Pasi kritikoi fustanin dhe pamjen e Meghan, ja çfare i pelqeu Armines nga dasma

Armina Mevlani blogerja shqiptare pervec se vishet shume me shije ajo eshte edhe nje nga femrat me te bukura qe ne kemi. Pavarsisht se Armina e kritikoi nusen e djeshme per fustanin edhe floket ajo duket se nje detaj te kesaj dasme e do patjeter […]

3 rregullat që Princi Harry dhe Meghan thyen ditën e dasmës

3 rregullat që Princi Harry dhe Meghan thyen ditën e dasmës

Dasma e djeshme e Princit Harry dhe Meghan dje beri buje te madhe. Shume e perfolur dhe e komentuar pozitivisht u duk se kjo dasme ishte perfekte por ja qe nuk ka qene keshtu. Ky cift ks thyer tre nga rregullat me kryesore te nje […]