Serial

Bixhoz me dashurinë/ Shivai mëson se Daksh e ka gënjyer, Anika nuk ka fjetur me të, ja ç’do ndodhë nesër

Bixhoz me dashurinë/ Shivai mëson se Daksh e ka gënjyer, Anika nuk ka fjetur me të, ja ç’do ndodhë nesër

Shivai i thotë Anikës se nuk ka besim tek ajo dhe se mendonte që ajo është vajzë e sinqertë por tani e di të vërtetën. Anika e pyet për çfarë po flet. Ajo insiston që Shivai t’i tregojë. Shivai i thotë Anikës ti ke kaluar […]

Bixhoz me dashurinë/ Përvjetori i martesës së Tias kthehet në tragjedi, ja ç’do ndodhë të hënën

Bixhoz me dashurinë/ Përvjetori i martesës së Tias kthehet në tragjedi, ja ç’do ndodhë të hënën

Shivai kërkon të falenderojë Anikën që e bashkoi me vëllezërit. Anika i thotë se e bëri këtë për familjen e tij. Shivai i thotë se edhe ai e bëri për familjen. Anika bën gati Sahilin për shkollë por e marrin në telefon nga shkolla dhe […]

Bixhoz me dashurinë/ Shivai prezanton Tian si nusen e tij para të gjithëve, ja ç’do ndodhë të hënën

Bixhoz me dashurinë/ Shivai prezanton Tian si nusen e tij para të gjithëve, ja ç’do ndodhë të hënën

Shivai debaton me gjyshen pasi ajo tani e quan Anikën nuse. Shivai i thotë se do i japë Anikës një shumë parash por gjyshja i thotë se martesa nuk blihet. Ajo i thotë Shivait të sjellë Anikën në shtëpi. Ata shkojnë tek shtëpia e Anikës […]

Fundi i Sulltaneshës Kosem në serial, gruaja e vetme që sundoi në Perandorinë Osmane

Fundi i Sulltaneshës Kosem në serial, gruaja e vetme që sundoi në Perandorinë Osmane

Edhe nëse nuk i kemi ndjekur, me siguri kemi dëgjuar për serialet historikë që janë trasmetuar në Shqipëri, si “Sulltani i Madhërishëm”, “Ertugrul” dhe së fundmi “Kosem” i cili po jepet aktualisht në Tv Klan. Ajo që ka tërhequr vëmendje, është pikërisht personazhi kryesor “Kosem”. […]

Ja cfare do të ndodh nesër në Bixhoz me Dashurinë; Ja kush e mbylli Aniken në dhomë /foto

Ja cfare do të ndodh nesër në Bixhoz me Dashurinë; Ja kush e mbylli Aniken në dhomë /foto

Shivai dhe Daksh arrijnë në disko. Shivai është i shqetësuar dhe niset për tek Anika. Ndërkohë ajo është shumë e frikësuar në errësirë. Dikush i kap këmbën dhe e rrëzon. Anika ulet në një qoshe dhe qan. Shivai vjen dhe e gjen aty. Anika përqafon […]

Rikthet ‘Sadna’ ja roli që do të ketë serialin ‘Bixhoz me dashurinë’

Rikthet ‘Sadna’ ja roli që do të ketë serialin ‘Bixhoz me dashurinë’

Sara Khan ose Sadna sic e njohin të gjithë shqiptarët protagosniste e serialit Indian ‘Bidai’ është pa dyshim një nga aktoret që ka prekur zemrat e shqiptarëve për historinë e saj në serial e me pas vdekjen e saj tragjike. Edhe pse kanë kaluar disa […]

‘Bixhoz me dashurinë’: Rudrës i qëllojnë me plumb, Shivai & Omkara tronditen dhe…

‘Bixhoz me dashurinë’: Rudrës i qëllojnë me plumb, Shivai & Omkara tronditen dhe…

Omkara dhe Rudra tallen me Shivain për Anikën. Shivai i thotë të ndalojnë sepse Tia është e mërzitur dhe se duhet t’i kërkojë falje për atë që ndodhi. Anika kalon andej dhe Shivai kthehet në kuzhinë dhe bën sikur po pi ujë që mos të […]

Bixhoz me dashurinë/ Shivai përqafon Anikën, Tia i sheh, ja ç’do ndodhë këtë javë…

Bixhoz me dashurinë/ Shivai përqafon Anikën, Tia i sheh, ja ç’do ndodhë këtë javë…

Shivai i kërkon Anikës mos t’i thotë familjes për çipin. Ishanën e kërcënojnë se do i rrëmbejnë motrën. Anika pështyn kafen që Shivai i dha ta provonte. Anika mundohet të heqë njollën por Shivai i thotë ta lërë dhe largohet. Rudra bën sikur nuk e […]

Bixhoz me dashurinë: Shivai do të martohet me Tian, ja çbën Anika…

Bixhoz me dashurinë: Shivai do të martohet me Tian, ja çbën Anika…

Shivai mendon për Anikën dhe ajo për të. Edhe Omkara mendon për Ishanën dhe Ishana për të gjithashtu. Mami i Tias i thotë Shaktit mos ta shtyjnë më fejesën e Shivait dhe Tias. Pinki i thotë Tias të telefonojë Shivain që të ndajnë datën e […]