Makeup

5 mënyrat ideale si të grimoni sytë nëse do të lyeni buzët e kuqe/foto

5 mënyrat ideale si të grimoni sytë nëse do të lyeni buzët e kuqe/foto

Makeupi eshte nje pjese e rendesishme per cdo femer. Por ndonjehere ne bejme gabimet gjate grimit. Dilema me e madhe eshte se si te lyehmi pa u ngarkuar dhe te dukemi bukur. Sot do te flasim pak per femrat e fiksuara pas buzeve te kuqe. […]

7 sekrete makeup-i si ti bëni sytë tuaj të duken me ekspresivë / foto

7 sekrete makeup-i si ti bëni sytë tuaj të duken me ekspresivë / foto

Ju nuk duhet të jeni një profesioniste ne makeup për të bërë sytë tuaj të duken më të mëdhenj dhe më ekspresivë. Njohja e disa sekreteve të vogla është çelësi i suksesit dhe pastaj të gjithë do të befasohen nga pamja juaj tërheqëse. Lily, një […]

Ja si të bëni penelin perfekt si një profesioniste e vërtetë / 5 hapa

Ja si të bëni penelin perfekt si një profesioniste e vërtetë / 5 hapa

Peneli është një ndër produktet më të bukura dhe më të aplikuara nga të gjitha vajzat.Ju ftojmë të ndiqni këshillat tona në mënyrë që të dukeni edhe më perfekte me penelin e duhur.Peneli ju ben te dukeni shume joshese por eshte e veshtire ta besh […]

Si të bëjmë makeup perfekt si ADRIANA LIMA në 5 minuta

Si të bëjmë makeup perfekt si ADRIANA LIMA në 5 minuta

Nuk e e di ak ka ndonje nga ne ketu qe nuk e njeh Adriana Lima-n dhe nuk kemi thene te pakten njehere me vete se sa e bukur eshte…Ajo gjithashtu ka treguar per revisten prestigjoze Vogue se si e ben vete makeup-in e saj […]