Lifestyle

Kjo është mënyra e cuditshme se si duhet ti vishni rrobat e banjës këtë verë / foto

Kjo është mënyra e cuditshme se si duhet ti vishni rrobat e banjës këtë verë / foto

Me ardhjen e verës ‘Instagrami’ mbushet me foto dhe video nga pushimet në plazhet më të bukura. Një vëmendje e veçantë nga vajzat, ju kushtohet edhe veshjeve të verës, kryesisht bikinit. Ditët e fundit në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të modeleve të cilat […]

Trendi i rrobave të banjës këtë vit do tju lerë pa mend; Jeni gati ti vishni?/foto

Trendi i rrobave të banjës këtë vit do tju lerë pa mend; Jeni gati ti vishni?/foto

Tani eshte bere e udhes qe cdo vit te dali nje trend i ri per rrobat e banjes. Ashtu si edhe vitet e tjera kete vit rrobat e banjes vijne shume ndryshe.  Dizanji më i ri i rrobave të plazhi është kthyer në trendin më […]

Doni që lidhja juaj të zgjasë përgjithmonë? Ja 10 gjerat që duhet të bëni menjëherë…

Doni që lidhja juaj të zgjasë përgjithmonë? Ja 10 gjerat që duhet të bëni menjëherë…

Kur ju nuk mundoheni të ndryshoni njëri-tjetrin. Kjo ka të bëjë me pranueshmërinë dhe të qenurit i hapur ndaj ndryshimeve. Përpara se të tentoni të ndryshoni partnerin, mendoni si do ndiheshit nëse dikush përpiqet t’ju ndryshojë juve! Ju ndiheni të interesuar kur jeni me njëri-tjetrin […]

Nuk do ta besoni sa kushton parfumi i ri i Kim Kardashian

Nuk do ta besoni sa kushton parfumi i ri i Kim Kardashian

Kim Kardashian e ka hedhur në treg linjën e saj të parfumeve për femra.BAE, BFF dhe Ride or Die, dhe me i fundit KKWFRAGRANCE quhen 4 prej tyre. Nese nuk keni degjuar per te 3 te paret me siguri parfumi i cili rri brenda nje […]

7 VESHJET që meshkujt adhurojne tek femrat…

7 VESHJET që meshkujt adhurojne tek femrat…

Sa herë e keni pyetur veten: “ Po çfarë pëlqen te ajo?”, “Çfarë kalon në mëndjen e një mashkulli kur sheh një femër për herë të parë”?, “Çfarë tërheq vëmëndjen e tyre? Këmbët? Sytë? Fustani? Këpucët?”.Shpesh herë meshkujt pëlqejnë tek ne gjëra që ne i […]

Nëse keni shkronjën ‘M’ në pëllëmbë, atëherë ju jeni një njeri me… Zbulo domethënien…

Nëse keni shkronjën ‘M’ në pëllëmbë, atëherë ju jeni një njeri me… Zbulo domethënien…

Kiromancia është një art i lashtë indian, rrënjët e të cilit datojnë disa mijëra vjet më parë. Ai lindi nga astrologjia hindu dhe u përmend për herë të parë në librin kinez I Ching. Ai u përhap me shpejtësi në të gjithë Azinë dhe Europën […]

Në mëngjes apo mbrëmje? Ja kur duhet të bëjmë dush sipas dermatologëve…

Në mëngjes apo mbrëmje? Ja kur duhet të bëjmë dush sipas dermatologëve…

Të lahesh në mëngjes, apo në darkë? Kjo është çështja… studimet e fundit tregojnë se koha kur zgjidhni të bëni dush vjen me përfitime të ndryshme për organizmin, por dermatologët bien dakort që mbrëmja është koha ideale për të bërë dush . Loading… Nëse krijimtaria […]

Ja si duhet ta zgjidhni PORTOFOLIN që të keni sa me shumë LEKË…

Ja si duhet ta zgjidhni PORTOFOLIN që të keni sa me shumë LEKË…

Përditë ankohemi për paratë, për portofolin që zbrazet sapo e kemi marrë rrogën. Shpenzimet janë të larta, të ardhurat shumë të ulëta.Por a e keni menduar ndonjëherë që shumë gjëra kanë lidhje me fatin? Mos e ka fajin ngjyra e portofolit që asnjë monedhë nuk […]

Zgjidhni një pendë dhe zbuloni çfarë tregon ajo për të ardhmen tuaj…

Zgjidhni një pendë dhe zbuloni çfarë tregon ajo për të ardhmen tuaj…

Vëzhgoni me vëmendje fotografinë e mësipërme, cila prej pendëve të paraqitura tërheq vëmendjen tuaj?! Zgjedhja juaj mund të zbulojë shumë të fshehta të karkaterit tuaj: – Penda 1: Linja e bardhë që ka tendencë në të djathtë, e vendosur në qendër të pendës që keni zgjedhur, […]

Zbuloni cilat janë DATAT me FAT sipas shenjës tuaj të horoskopit…

Zbuloni cilat janë DATAT me FAT sipas shenjës tuaj të horoskopit…

Prandaj po ju japim datat me fat dhe më pafatlumtura për çdo shenjë të horoskopit. Qe në cilat data assesi nuk do të guxonit të merrni vendime me rrezik, por edhe në cilat data është më se e dëshirueshme të merrni vendime, sepse fati është […]