Kuriozitete

10 shprehjet që thotë një MAMA shqiptare kur është me nerva…

10 shprehjet që thotë një MAMA shqiptare kur është me nerva…

Të gjitha nënat në botë janë të veçanta, dhe të rëndësishme për fëmijët sa vetë jeta. Të gjithë biem dakord në një pikë, që raportet në familjet tona janë mjaft të ngushta, dhe kjo është një gjë pozitive e shqiptarëve. Ne e ruajmë familjen si […]

Këto janë gënjeshtrat më të zakonshme që themi sipas shenjës së horoskopit

Këto janë gënjeshtrat më të zakonshme që themi sipas shenjës së horoskopit

Ju tashmë e dini, horoskopi flet shumë për karakteret e gjithsecilit dhe tregon shumë për mënyrën se si ne sillemi apo veprojmë me veten dhe me të tjerët. Sot do flasim më specifikisht për gënjeshtrat. Na ndodh të gjithve që të përdorim ato që quajmë […]

Ja çfarë lloj NUSE do të ishit në bazë të shenjës suaj të horoskopit

Ja çfarë lloj NUSE do të ishit në bazë të shenjës suaj të horoskopit

Eh, dasma mbretërore nuk ka lënë shumë vend për evente të tjera…as për të tjerë personazhe, as për lajme të mëtejshme nga showbizi. E kemi thënë disa herë se buja e ceremonisë martesore të Markle dhe Harry-t ka nisur muaj më parë e do të […]

5 gjëra që që cdo cift i lumtur bën para se të flejë gjumë

5 gjëra që që cdo cift i lumtur bën para se të flejë gjumë

Është shumë e rëndësishme që të kaloni ca kohë me partnerin tuaj para se të shkoni në gjumë. Nuk ka rëndësi se sa kohë duhet të kaloni së bashku – një orë ose vetëm disa minuta. Kjo është vetëm qe ju te  shijoni njëri-tjetrin, flisni […]

Ja cilit prind duhet ti ngjajë fëmija për të qënë më i zgjuar & i shëndetshëm

Ja cilit prind duhet ti ngjajë fëmija për të qënë më i zgjuar & i shëndetshëm

Ende pa hapur mirë sytë, të afërmit përpiqen të vendosin se kujt prindi i ngjan më shumë një foshnje e porsalindur! Duket e vështirë të biesh dakord për një gjë të tillë, por kur të mësoni se foshnjat që i ngjajnë babait kanë një përparësi […]

Ky është EMRI për bebe që po pushton botën, po ju a do ja vini vajzës tuaj?!

Ky është EMRI për bebe që po pushton botën, po ju a do ja vini vajzës tuaj?!

Kur vjen në jetë një fëmijë, ndër shumë lumturitë dhe preokupimet e tjera që sjell, vendosja e emrit është një prej pikave më të nxehta. Pyetjet që shtrohen në këtë zgjedhje janë të shumta, duke nisur nga gjatësia e emrit, nëse duhet një emër tradicional […]

Ja sa diferencë MOSHE duhet të keni nga partneri që të keni një martesë të suksesshme…

Ja sa diferencë MOSHE duhet të keni nga partneri që të keni një martesë të suksesshme…

Sipas një studimi të bërë nga Universiteti Emory në Atlanta thuhet se diferenca e madhe e moshës midis bashkëshortëve mund të rezultojë në mosmarrëveshje të theksuara midis çiftit dhe në divorc. Sipas të dhënave nga 5000 njerëz u konstatua se sa më e afërt të […]

Shpreh një DESHIRE, zgjidh një PETAL dhe zbulo këtu do të realizohet apo jo…

Shpreh një DESHIRE, zgjidh një PETAL dhe zbulo këtu do të realizohet apo jo…

1.Petali blu: Lulja me siguri do të plotësojë dëshirën tuaj. Por për disa arsye ju do të duhet të prisni pak. Mos u shqetëso. Është një kohë e mirë për t’ja kushtuar veten disa hobive gjatë pritjes. 2.Petali jeshil: Ju e meritoni që dëshira juaj […]

Ja në cfarë pozicioni flenë CIFTET më të LUMTUR në shtrat…[foto]

Ja në cfarë pozicioni flenë CIFTET më të LUMTUR në shtrat…[foto]

Çiftet më së shpeshti flenë të kthyer me shpinë nga njëri-tjetri, ndërkaq më të kënaqur janë ata që flenë të kthyer me fytyrë nga njëri-tjetri. Mirëpo, edhe më të lumtur janë ata që flenë sa më afër njëri-tjetrit. Pozita në të cilën flini gjumë zbulon […]

8 Shenjat që tregojnë se do ta tradhëtoni të dashurin pas pak kohësh…

8 Shenjat që tregojnë se do ta tradhëtoni të dashurin pas pak kohësh…

Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të pengoni kaosin.Kur është e gatshme femra të tradhtojë partnerin e vet, më së shumti e bën për shkak të seksit. Aferat […]