Keshilla bukurie

5 SEKRETE për veshjet që të dukeni në formë edhe pse jeni mbi peshë…

5 SEKRETE për veshjet që të dukeni në formë edhe pse jeni mbi peshë…

Nëse rastësisht jeni damë me shtat më të plotë, nuk është e tepërt t’i dini këto rregulla mbi stilizimin. Edhe pse ende nuk mund të vërtetojmë zyrtarisht, gjithnjë e më shumë janë të angazhuara manekinet “plus size” në fushatat e top-brendeve, transmeton Telegrafi. Ato na […]

10 GABIME me VESHJET që na bëjnë të dukemi më të mëdha në moshë…(FOTO)

10 GABIME me VESHJET që na bëjnë të dukemi më të mëdha në moshë…(FOTO)

ë gjithë ne, kur vjen puna tek veshjet, bëjmë disa gabime, pa i ditur që ka ekzistojnë mënyra të tjera për t’i mbajtur dhe ruajtur. Për një grua është shumë e vështirë menaxhimi i kohës, veçanërisht kur është edhe në punë. Një pakujdesi në larjen […]

Zbuloni modelin e flokëve që ju përshtatet në bazë të FORMES së FYTYRES…

Zbuloni modelin e flokëve që ju përshtatet në bazë të FORMES së FYTYRES…

Nëse mendoni se nuk ju shkojë balluket, thjesht nuk i keni prerë sipas formës së fytyrës. Kjo prerje u shkon të gjitha femrave, pasi nxjerr në pah sytë dhe vetullat që janë kornizë e fytyrës, por thjesht duhet të dini modelin që ju shkon. Nëse […]