Fytyra

5 gabime që cdo femër bën me MAKEUP-in

5 gabime që cdo femër bën me MAKEUP-in

Ndodh shpesh që të dukemi më të medh ne moshe se sa jemi konkretisht. Kohën nuk mund ta ndalojmë por ajo që mund të ndalim, janë gabimet që bëni në makeup dhe flokë që ju shtojnë disa vite moshë. Hidhini një sy dhe mbani shënim […]

Ja SERUMI BIO qe perdor cdo nate per lekure si BEBE / receta

Ja SERUMI BIO qe perdor cdo nate per lekure si BEBE / receta

Mirmbrema mikesha duke ju pershendetur kudo qe jeni sepse shoh qe kemi shume lexuese shqiptare nga e gjithe bota. Ju perqafoj te gjithave kudo jeni. Sot do ju prezantoj SERUMIN BIO te pregatitur ne kushte shtepie qe une e perdor cdo darke. Kjo recete perban […]

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëherë / receta

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëherë / receta

Gjithmone e me shume ne jemi ne kerkim te maskave te bukurise dhe mendoj se kjo maske eshte vertet nje mrekulli.Nëse doni të pastroni lëkurën të largoni papastërtitë, njollat dhe ti jepni asaj një shkeqlim të bardhë, ju rekomandojmë maskën me niseshte misri dhe te […]

Maska me QESE PLASTIKE për fytyrën qe po cmend femrat në internet

Maska me QESE PLASTIKE për fytyrën qe po cmend femrat në internet

Mikesha sot do ju tregoje nje teknike qe i ben maskat super efektive me QESE PLASTIKE. Kjo recete eshte duke cmendur internetin sepse rrit efektin e perberesve dhe te maskave qe pregatiten ne kushte shtepie ne pergjithesi. Loading… Kete teknike mund ta perdorni me cdo […]

Ja cili makeup ju mbulon të gjitha defektet në fytyrë / si ta zgjidhni

Ja cili makeup ju mbulon të gjitha defektet në fytyrë / si ta zgjidhni

Shumë gra dhe vajza vuajnë nga parregullsitë e shumta në fytyrë, aknet, shenjat e tyre apo edhe ngjyren e pabalancuar te lekures që kanë problem edhe në zgjedhjen e preparateve të duhura, në këtë rast pudrës që t’i korrektojë parregullsitë, shkruan metropol24.al. Loading… Shpesh pyesni […]

Almeda  tregon maskën e të dielës për fytyrë të pastër si BEBE / receta

Almeda tregon maskën e të dielës për fytyrë të pastër si BEBE / receta

Almeda na ka treguar here pas here me ane te postimeve ne  instagramin e saj se ajo kujdeset per lekuren edhe ne kushte shtepie, me receta dhe maska te ndryshme qe i pergatit vete. Nje nder te cilat eshte eshte ajo me llumin e kafes […]

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

Dëshironi të dukeni e bukur? Ja disa sekrete më poshtë, të cilat po që se i fusni në funksion do të ju shërbejnë që të dukeni shumë më bukur. 1. Pjesa rrethore e lugës dhe doreza e saj do të krijojnë një linjë të përsosur […]

5 gjerat që duhet të beni menjëherë nëse ju janë shfaqur RRUDHAT e para

5 gjerat që duhet të beni menjëherë nëse ju janë shfaqur RRUDHAT e para

A e keni ditur që kakao është pije e cila natyrshëm zvogëlon rrudhat? 1. Shtoni më shumë mish peshku në ushqim Për shembull salmoni është ushqim i shkëlqyeshëm, sepse është zgjedhje e mirë e proteinave dhe e thartirave yndyrore të omega 3-shit, të cilat ndikojnë […]

Ja maska me ‘llumin e kafes’ për fytyrën që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Ja maska me ‘llumin e kafes’ për fytyrën që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Me gjithë produktet kozmetike që përdorim sapo perfundon vera, tendenca e produkteve natyrale për çdo problem të lëkurës është bërë gjithmonë e më dominuese. Ok, produktet ‘kunder diellit’ janë vazhdimisht të rekomndyara. Për të ndihmuar lëkurën të pastrohet nga qelizat e vdekura, të jetë e […]

Scurbi për DEMBELET i cili zbardh & pastron në thellësi fytyrë / receta

Scurbi për DEMBELET i cili zbardh & pastron në thellësi fytyrë / receta

Ok ky eshte scrubi me perberesit me te thjeshte qe keni pare ndonjehere por edhe i lehte ne pergatitje. Dmth me pak fjale scrub per dembelet.Por gjithsesi ju mos u dembelosni dhe beni sa me shume maska per fytyren dhe floket pasi jane shume te […]