Fytyra

E BARDHA e VEZES sekreti i bukurisë femërore / 5 receta

E BARDHA e VEZES sekreti i bukurisë femërore / 5 receta

Mikesha keto jane 5 receta me VEZEper 5 probleme te lekures. Jane shume te thjeshta dhe ingredientet e tyre gjenden shume thjeshte ne cdo kuzhine. Përmbajtja e vezës me proteina, vitamina dhe minerale e bën atë një aleate të shkëlqyer në kujdesin e lëkurës në […]

Ja receta BIO që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Ja receta BIO që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Mikesha kjo eshte nje receta BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte plot kimikate qe shpesh blejme ne kozmetika te ndryshme. Pergatitja e kesaj maske eshte shume e thjeshte dhe ju mund ta pergatisni ne kushte shtepie ne vetem 5 minuta. Ingredientet e recetes gjenden ne cdo shtepi shume […]

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëhere/ BIO

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëhere/ BIO

Gjithmone e me shume ne jemi ne kerkim te maskave te bukurise dhe mendoj se kjo maske eshte vertet nje mrekulli.Nëse doni të pastroni lëkurën të largoni papastërtitë, njollat dhe ti jepni asaj një shkeqlim të bardhë, ju rekomandojmë maskën me niseshte dhe limon. Kjo […]

Ja si të ZBARDHNI fytyrën në kushte shtëpie / 3 receta

Ja si të ZBARDHNI fytyrën në kushte shtëpie / 3 receta

E kush mund t’i rezistojë një fytyre të bardhë si porcelani, ku çdo produkt kozmetik i aplikuar në të ngjan me pikturë të vërtetë?! Historikisht, lëkura e bardhë ka qenë nga më të dëshiruarat e femrave, gjë që vazhdon deri në ditët tona (megjithëse jo në të […]

Maska 5 minutëshe për tu dukur 10 vjet më të REJA

Maska 5 minutëshe për tu dukur 10 vjet më të REJA

Çdo grua dëshiron të ketë një lëkurë të butë dhe një pamje rinore. Ndërsa kujdesemi për ju dhe pamjen tuaj, do t’ju paraqesim një maskë natyrale, që do ta bëjë lëkurën tuaj të duket e shkëlqyer dhe do të fshehë vitet që keni. Është e […]

Receta ime e preferuar me 2 përbërës për lëkure si BEBE / BIO

Receta ime e preferuar me 2 përbërës për lëkure si BEBE / BIO

Maska që ne do t’ju sugjerojmë është e pasur me përbërës të cilat do të pasurojnë lëkurën tuaj me vitamina të shëndetshme. Kjo maskë do të pastrojë poret, do të heqë yndyrën e tepërt dhe zbusë e lëmojë lëkurën tuaj.Perberesit jane lehtesisht te gjendshem ne […]

5 sekrete për fytyrë si BEBE nga dermatologët që ju NUK i dini akoma

5 sekrete për fytyrë si BEBE nga dermatologët që ju NUK i dini akoma

Mikesha per te pasur njelekure te paster ne fillim duhet te merrni informacionin dhe keshillat e nevojshme per te filluar rutinen tuaj. Me poshte keni 5 keshilla shume te rendesishme te thena nga dermatologet se si duhet te silleni me lekuren tuaj, kur duhet te […]

Lori Hoxha tregon kremin e preferuar për fytyrën; Nuk do ta besoni sa kushton…

Lori Hoxha tregon kremin e preferuar për fytyrën; Nuk do ta besoni sa kushton…

Kur vjen puna per te marre keshilla bukurie apo sugjerime produktesh te ndryshme per fytyren apo floket, po te ti thote Lori Hoxha mos i vini ne dyshim qe ja vlejne! Nese do na pyesni pse duhet ti besojme Lorit ne ju themi vetem sepse […]

Si të ZBARDHIM lëkurën në kushte shtëpie / receta

Si të ZBARDHIM lëkurën në kushte shtëpie / receta

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre njerëzve disa përjetojnë ngjyrë të pabalancuar të lëkurës, si psh ngjyrë më e errët në qafë por më e çelur në […]

Ja maska magjike për zhdukjen e rrudhave të para që cdo femër duhet të dijë

Ja maska magjike për zhdukjen e rrudhave të para që cdo femër duhet të dijë

Secila grua ka një sekret të sajin të bukurisë që e përdor gjithmonë. Por, disa mund të mos e kenë gjetur ende një zgjidhje perfekte. Nëse jeni në kërkim të një metode për t’u dukur gjithmonë e bukur, kjo është maska ideale. E bazuar te […]