Flokët

Uthulla e MOLLES sekreti i bukurisë së flokëve tuaj, receta BIO…

Uthulla e MOLLES sekreti i bukurisë së flokëve tuaj, receta BIO…

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në treg. Por pavarësisht kësaj, duket sikur femrat nuk gjejnë asnjëherë qetësi përsa i përket flokëve. Do të ketë gjithmonë diçka […]

9 modelet më trendy të flokëve për vitin 2018 / foto

9 modelet më trendy të flokëve për vitin 2018 / foto

  Ka një shumëllojshmëri në prerjet e flokëve të vitit 2018, dhe ka diçka për çdo gjatësi. Ata që duan të eksperimentojnë gjithashtu do të jenë të lumtur – ngjyrat e ndritshme dhe forma janë shumë të modës tani. Por gjithashtu, ekzistojnë disa tendenca të […]

Ja si të stiloni flokët tuaj kaçurrel / 10 ide

Ja si të stiloni flokët tuaj kaçurrel / 10 ide

Mikesha nese floket tuaj jane kacurrel atehere ky post hy ddikohet vetem ju. Do te merrni ide se si ti stiloni dhe ti beni akoma me te bukur se i keni? Mund te jeni merzitur duke i mbajtur gjithmone ne te njejtin stil dhe keni […]

3 GABIME që bëjnë parukieret me flokët tuaj që ju as që i keni vënë re…

3 GABIME që bëjnë parukieret me flokët tuaj që ju as që i keni vënë re…

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në treg, por kjo përkujdesje do të ishte e paplotë nëse nuk do të kishit pranë edhe ndihmën e parukierit, parukieres […]

8 modele flokësh që janë ideal për sitnën e pranverës / foto

8 modele flokësh që janë ideal për sitnën e pranverës / foto

Hmmmnuk di nga tja nis kur bie fjala tek floket dhe menyra se si rrine. Une e shkreta perpiqem me cdo mundesi ti trajtoj mire me maska dhe produkte qe jane enkas per floket e mi por ata kane programin e tyre, kur nuk duan […]

Ja si të rrisni flokët me recetën e vajit të ngrohtë / receta

Ja si të rrisni flokët me recetën e vajit të ngrohtë / receta

Pyetja qe me behet me shpesh ne inbox apo komente eshte: Si te rris floket? Nuk keni faj ne fakt se floket e gjate dhe te bukur jane gjysma e hijeshise se nje femre dhe ato qe i kane natyralisht te gjata dhe te shendetshme […]

Ja si të RRISNI FLOKET me 10 CM në muaj me tekniken e famshme ”kokë poshtë”…

Ja si të RRISNI FLOKET me 10 CM në muaj me tekniken e famshme ”kokë poshtë”…

Kjo metodë vjen nga SHBA, një mënyrë e re, e pazakontë për t’i rritur flokët shumë shpejt: quhet Metoda “kokë-poshtë” ( The inversion method). Të shohim si funksionon. Metoda “kokë-poshtë”, çfarë është? Nëse jeni gjithmonë në kërkim të mrekullive për t’i rritur flokët më shpejt, […]

Si të RRISNI flokët në 7 DITË /receta

Si të RRISNI flokët në 7 DITË /receta

Mikesha floket e gjate dhe te bukur jane quajtur gjithmone gjysma e bukurise se nje femre. Por jo githmone eshte e lehte qe te rriten vete, vetem nese je me shume fat… Dhe ky post i dedikohet atyre 99.999 % te pafatat (si edhe une) […]

10 SEKRETE per floket që nuk ua ka thënë asnjë njeri më parë…(FOTO)

10 SEKRETE per floket që nuk ua ka thënë asnjë njeri më parë…(FOTO)

Keni flokë të holla dhe e keni të vështirë që t’iu jepni volum, apo nuk i mbani dot siç dëshironi? Mos u shqetësoni më sepse përmes disa mënyrave të thjeshat ju do të keni flokë që shkëlqejnë çdo ditë. 1-Luani me gjatësinë e flokëve tuaj: […]

8 MODELET e flokëve që ju bëjnë të dukeni të paktën 5 VJET më të reja në moshë…(Foto)

8 MODELET e flokëve që ju bëjnë të dukeni të paktën 5 VJET më të reja në moshë…(Foto)

Stili i flokëve luan një rol vendimtar në krijimin e një imazhi harmonik që do t’iu bëjë të dukeni disa vite më të reja. Opsionet e prerjes Sa i përket stileve të prerjes së flokëve, mënyra më e mirë që të dukeni më të reja është […]