Flokët

Receta e thjeshtë me ROZMARINË për ndalimin e menjëhershëm të flokëve/foto

Receta e thjeshtë me ROZMARINË për ndalimin e menjëhershëm të flokëve/foto

Sot flasim për problemin e humbjes së flokëve, sidomos në këtë periudhë të vitit, rënia e flokëve theksohet më shumë. Por këtë problem mund ta zgjidhim në mënyrë natyrale. Shkaqet e këtij problemi mund të jenë të shumtë; një dietë e varfër në vitamina, stresi  etj. Një […]

E ka fajin MODELI juaj i flokëve, ja pse dukeni 10 vjet më të mëdha në moshë/ foto

E ka fajin MODELI juaj i flokëve, ja pse dukeni 10 vjet më të mëdha në moshë/ foto

Të gjithë vajzat janë në luftë me kohën! Kur jemi të vogla zgjedhim që të vishemi apo trukohemi për t’u dukur më të mëdha nga çfarë jemi në të vërtetë, e ndërsa me kalimin e kohës ky raport përmbyset. Si të dukemi më të reja […]

3 SERUME në kushte shtëpie për rritjen e flokut dhe parandalimin e rënies

3 SERUME në kushte shtëpie për rritjen e flokut dhe parandalimin e rënies

Mikesha rënia e flokëve është një burim shqetësimi dhe merakosje si për gratë ashtu edhe për burrat. Për parandalimin e saj ka një varg produktesh të shtrenjta të cilët mund t’i blini në kozmetikë, por ka edhe të tilla të cilat mund t’i përgatisni e […]

5 modelet më trendy të flokëve për vitin 2018 / foto

5 modelet më trendy të flokëve për vitin 2018 / foto

Ka një shumëllojshmëri në prerjet e flokëve të vitit 2018, dhe ka diçka për çdo gjatësi. Ata që duan të eksperimentojnë gjithashtu do të jenë të lumtur – ngjyrat e ndritshme dhe forma janë shumë të modës tani. Por gjithashtu, ekzistojnë disa tendenca të përbashkëta […]

Ja SERUMI BIO per trajtimin e flokeve ne 1 ore / receta

Ja SERUMI BIO per trajtimin e flokeve ne 1 ore / receta

Mikesha kjo eshte nje recete magjike per trajtimin e flokeve ne kushte shtepie ne 60 minuta. Kjo recete mund te perdoret per floke te lyer, floke te dekoloruar,floke te demtuar, floke qe kane humbur shkelqimin e dikurshem dhe per floke te shendetshem qe doni ti […]

Ja si duhet ti mbani flokët gjatë gjumit që tju rrinë bukur në mëngjes / foto

Ja si duhet ti mbani flokët gjatë gjumit që tju rrinë bukur në mëngjes / foto

I keni parasysh ato mengjese ku nuk gjeni dot fytyren tuaj pasi jua kane mbuluar tufat e pabindur te flokeve?! Epo kjo nuk do te ndodh me nese ju respektoni kete keshille qe ne do tju tregojme. Mënyra më e mirë për të mbajtur flokët […]

Receta BIO që ndalon RËNIEN dhe nxit daljen e FLOKËVE të RINJ

Receta BIO që ndalon RËNIEN dhe nxit daljen e FLOKËVE të RINJ

Sapunët dhe shampot “i zhveshin” flokët dhe lëkurën nga yndyrnat e tyre natyale, duke i lënë ata të thatë. Shpërlarja e flokëve me uthull molle përbën një trajtim shumë dobiprurës për flokët e skalpin. Balancon pH e flokëve e të skalpit. Loading… Uthulla e mollës, […]

Mësoni si të bëni në shtëpi 7 modele të flokësh për 7 ditë të javës

Mësoni si të bëni në shtëpi 7 modele të flokësh për 7 ditë të javës

Tani me nuk do keni me nevoje te mendoheni cdo mengjes se cfare modeli flokesh do te beni. Ajo që ju nevojitet janë disa llastikë, kreher dhe 5 minuta kohë. Për të bërë rregullisht modelin shumica e femrave i lajnë flokët çdo ditë. Kjo assesi […]

Ja si të trajtoni flokët me yndyrë në 4 hapa/ receta

Ja si të trajtoni flokët me yndyrë në 4 hapa/ receta

Përvec shamposë, regjeneratorit dhe shkumës për volum, flokun e yndyrshëm mund ta trajtoni edhe me një maskë të vecantë, por lajm i mirë është se të gjitha gjërat e nevojshme me siguri i keni në kuzhinën tuaj! Lexojini këshillat e ekspertëve për trajtimin e flokëve […]

Ja pse nuk ju rriten flokët, 5 gabimet që bëni çdo ditë

Ja pse nuk ju rriten flokët, 5 gabimet që bëni çdo ditë

Ne i kushtojme shumë vëmendje shëndetit të flokëve tona dhe shpenzojmë shumë para duke i bërë flokët të duken të trasha, me vloum dhe të shkëlqyera. Megjithatë, nganjëherë mund të jetë e vështirë të kuptojmë se cilat produkte të kujdesit të flokëve duhen blere dhe […]