Femra

8 rregulla si të jeni në MODE me pamjen tuaj / foto

8 rregulla si të jeni në MODE me pamjen tuaj / foto

Christian Dior një herë tha: “Thjeshtësia, shija e mirë dhe vetebesimi janë tre bazat e veshjes së mirë dhe këto nuk kushtojnë para.” Disa prej nesh tentojnë të harrojnë për të tretin, gjë që minon vlerën e dy të parëve. Shumë prej tyre mund të […]

10 GABIME që prindërit nuk duhet ti bëjnë me fëmijët e tyre

10 GABIME që prindërit nuk duhet ti bëjnë me fëmijët e tyre

Nganjëherë prindërit i ndihmojnë shumë fëmijët e tyre. Të rriturit nuk mund të jetojnë jetën e fëmijëve të tyre për ta. Detyra jonë është t’i ndihmojmë ata të rriten dhe të fitojnë përvojën e tyre, dhe është e rëndësishme që të mos  i lodhni. Bright […]

9 gjëra për të qeshur që vetëm femrat mund ti kuptojnë / I ndodhin cdo femre

9 gjëra për të qeshur që vetëm femrat mund ti kuptojnë / I ndodhin cdo femre

Mikesha besoj se te gjithave na ndodhin keto situata qe ndoshta do na bejne per te qeshur. Por si e diele qe eshte le te qeshim pak me veprimet qe bejme qe ne dukje jane te pazakonta por te gjithe ne i bejme ne momente […]

8 Sekrete si të ngrini VITHET pa palester dhe pa operacione…(FOTO)

8 Sekrete si të ngrini VITHET pa palester dhe pa operacione…(FOTO)

Është koha që të kudjeseni për të pasmet tuaj- që nga kujdesi i lëkurës e deri tek të brendshmet ideale. Nuk keni nevojë të kaloni orë të tëra në stërvitje që të jeni të kënaqura me të pasmet tuaja, aplikoni këto truqe që të arrini efektin […]

12 vipat shqiptar që guxuan të lyenin flokët e kuqe, ja si dukeshin / foto

12 vipat shqiptar që guxuan të lyenin flokët e kuqe, ja si dukeshin / foto

Flokët e kuqe pak vite më parë kanë qenë një tendece te cilës nuk i shpetuan as vajzat e shiwbizit shqiptar. Flokët e kuq, mundësisht sa më të zjarrta janë një mënyrë shumë e mirë për të tërhequr vëmendje. Është e guximshme dhe e egër, […]

15 situata komike që vetëm nënat me 2 fëmijë i kuptojnë / foto

15 situata komike që vetëm nënat me 2 fëmijë i kuptojnë / foto

Derisa të bëhesh nënë, nuk mund të kuptosh ndjesitë, dilemat, frikën, por edhe gjithë gjërat e papërsëritshme që vijnë më pas. Pikërisht kështu: të papërsëritshme. Sepse çdo fëmijë sjell ndjesi të reja. Poooor nese me femijën e parë kë qënë me e kujdesshme se asnjëhëre […]

10 VEPRIME që bëjnë femrat që i tërheqin meshkujt si magnet…

10 VEPRIME që bëjnë femrat që i tërheqin meshkujt si magnet…

Siç duket preferencat e meshkujve ndaj dukjes së femrave janë shumë subjektive: disa pëlqejnë femrat e mbushura, disa të dobëta e të tjerëve nuk u intereson fare forma e trupit por u kushtojnë vëmendje gjërave të tjera. Shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se ka disa […]

9 SEKRETE profesionale si të dilni në FOTO si modele e vërtetë…

9 SEKRETE profesionale si të dilni në FOTO si modele e vërtetë…

Ndonjëherë mund të dukemi shumë bukur para pasqyrës por pasi shkrepim një foto nuk na pëlqen më vetja. Kjo ndodh për shkak të pozës që ne marrim kur shkrepim foto. Me anë të këtyre 9 këshillave do të dukeni më bukur kur të bëni selfie: […]

LARJA e shpeshtë e flokëve është e dëmshme, ja sa here në javë duhet ti lani…

LARJA e shpeshtë e flokëve është e dëmshme, ja sa here në javë duhet ti lani…

Ndoshta pa e ditur dhe duke menduar se i bën mirë, i lani flokët më shpesh se sa është e nevojshme! Edhe pse larja dallon nga tipi i flokëve, larja e përditshme është një gabim shumë i madh. Kjo mund të çojë deri në irritimin […]

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR…

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR…

7 faktorët e mëposhtëm ndikojnë në bukurinë e një gruaje, pavarësisht rimelit, buzëkuqit apo kremit që ajo përdor.Jane faktor qe nuk bien ne sy ne pamjen e jashtme por jane shume here me te rendesishem se dukja dhe aajo cfare tregojme ne impaktin e pare. […]