Femra

10 gjërat që e bëjnë një mashkull të çmendet pas një femre

10 gjërat që e bëjnë një mashkull të çmendet pas një femre

Mendimi i përgjithshëm është se meshkujt pëlqejnë femrat origjinale, të sinqerta dhe sa më të thjeshta. Kjo mund të jetë e vërtetë, por sigurisht ka disa detaje që u tërheqin atyre vëmendjen.  Shfletoni galerinë për tu njohur me këto truke të vogla dhe përshtateni me […]

5 gabime të përditshme që NUK duhet ti bëni më nese doni të keni një GJOKS të bukur

5 gabime të përditshme që NUK duhet ti bëni më nese doni të keni një GJOKS të bukur

Shmangia e të pasurit të një trupit të lëshuar me kalimin e kohës është diçka e vështirë, por jo e pamundur. Sigurisht që është normale që me kohën të humbasë tonifikimi, por është mirë që situata të merret në dorë sa jemi në kohë. Gjoksi […]

13 Modelet e RROBAVE të BANJES që do cmëndin plazhin këtë verë/ FOTO

13 Modelet e RROBAVE të BANJES që do cmëndin plazhin këtë verë/ FOTO

Pa rrobat e banjës vera nuk ka kuptim dhe tani me siguri jeni duke kërkuar modelin e duhur që të ndiheni të bukura edhe në plazh. Të dukeni si Beyonce, sportive apo të keni veshur një trupore me dekolte mbase nuk do t’ju lejojë të […]

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR

7 faktorët e mëposhtëm ndikojnë në bukurinë e një gruaje, pavarësisht rimelit, buzëkuqit apo kremit që ajo përdor.Jane faktor qe nuk bien ne sy ne pamjen e jashtme por jane shume here me te rendesishem se dukja dhe aajo cfare tregojme ne impaktin e pare. […]

7 gjëra që meshkujt vënë re tek femrat por ne NUK i dimë akoma

7 gjëra që meshkujt vënë re tek femrat por ne NUK i dimë akoma

Ka një besim se burrat nuk i kushtojnë vëmendje detajeve të vogla dhe shohin vetëm gjërat që shtrihen në sipërfaqe. Fakti është që ata zakonisht kujdesen për gjërat që gratë as nuk mendojnë. Dhe natyrisht është mirë të dihet për këto gjëra në mënyrë që […]

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

Dëshironi të dukeni e bukur? Ja disa sekrete më poshtë, të cilat po që se i fusni në funksion do të ju shërbejnë që të dukeni shumë më bukur. 1. Pjesa rrethore e lugës dhe doreza e saj do të krijojnë një linjë të përsosur […]

16 Tipare që 1 mashkull adhuron tek 1 femer por nuk i thotë me zë te lartë…(FOTO)

16 Tipare që 1 mashkull adhuron tek 1 femer por nuk i thotë me zë te lartë…(FOTO)

Dëshiron që të tërheqësh vëmendjen e një djali? Nuk mjafton vetëm që të dukesh e bukur që të ndërtosh një marrëdhënie të gjatë dhe të lumtur. Ne do t’ju bëjmë një listë të tipareve që janë shumë më të rëndësishme se bukuria. 1. Buzëqeshja. Jo […]

14 SEKRETE për veshjet që cdo femër duhet ti dije për tu dukur perfekte…(FOTO)

14 SEKRETE për veshjet që cdo femër duhet ti dije për tu dukur perfekte…(FOTO)

Kopsa e mesme e xhaketës duhet gjithmonë të jetë e mbyllur. E sipërmja varet nga disponimi juaj mirëpo e poshtmja duhet gjithmonë të jetë e hapur. Kur keni veshur një këmishë, nuk duhet të hapni më tepër se dy kopsa . Mbani vathë që përshtaten […]

15 VESHJE që ju bëjnë të dukeni e PASUR, ja cfarë gabimi nuk duhet të bëni…(FOTO)

15 VESHJE që ju bëjnë të dukeni e PASUR, ja cfarë gabimi nuk duhet të bëni…(FOTO)

Njerëzit në mbarë botën dëshirojnë që veshja e tyre të bëjë përshtypje dhe të krijojë idenë se është sa më e shtrenjtë. Shpeshherë duke u përpjekur të duken sa më “IN” bëjnë gabime që jo vetëm që nuk duken bukur, por e humbasin vlerën e […]

Ndryshimi drastik i 8 VIPAVE shqiptar pasi trashën VETULLAT…(foto)

Ndryshimi drastik i 8 VIPAVE shqiptar pasi trashën VETULLAT…(foto)

Vetullat e trasha janë në modë sot, ndryshe nga vitet 2000. Me siguri të gjitha femrat e mbajnë mend atë epokë kur vetullat hiqeshin aq hollë saqë dukeshin si të vizatuara me laps mbi sy.Por si kanë qenë disa nga vajzat më të famshme të […]