Fashion

Trend 2018: Ja cilat janë 4 ngjyrat ideale për thonjtë këtë verë/foto

Trend 2018: Ja cilat janë 4 ngjyrat ideale për thonjtë këtë verë/foto

Nje dore e paster dhe e rregullt ka nje rendesi te vecante te femrat edhe meshkujt. Por femrat kane mundesine ta bejne te duket edhe me bukur duke u kujdesur vecanerisht edhe per lyerjen e thonjve. Gjithmone jemi ne dileme se si ti bejme thonjte […]

Këto janv SYZET e vitit 2018; Ja Vipat shqiptar që u cmendën pas tyre / foto

Këto janv SYZET e vitit 2018; Ja Vipat shqiptar që u cmendën pas tyre / foto

Nje gje eshte pak por shume e sigurt kete vere qe mikro-syzet janë trendi më i ri i syzeve që po bëjnë namin në të gjithë botë. Edhe të famshmit shqiptarë janë bërë pjesë e këtij trendi botëror që duket se në 2018-ën do t’i […]

Ju kujtohen xhinset e çuditshme të 2018?! Ja çmimi i tyre i pabesueshëm…

Ju kujtohen xhinset e çuditshme të 2018?! Ja çmimi i tyre i pabesueshëm…

Ju kujtohen xhinset qe vetem para disa kohesh pushtuan pasarelat e modes dhe me pas edhe median online?! Epo ne po jua rikujtojme edhe njehere, nese menduat se ajo qe pate ishte vetem nje trend per pasarelat e keni shume gabim sepse duket se nje […]

Nuk do ta besoni sa ka kushtuar kostumi jeshil i Tunës në ditëlindjen e Tianit / foto

Nuk do ta besoni sa ka kushtuar kostumi jeshil i Tunës në ditëlindjen e Tianit / foto

Tuna u rishfaq se bashku me djalin dhe bashkeshortin ne 1 vjetorin e djalit te tyre. Ajo si gjithmonenuk zhgenjeu me pamjen e saj dhe u shfaq e mrekullueshme ne nje kostum jeshil. Po sa ka kushtuar kostumi i Tunës? Loading… Jumpsuit-i nuk është as […]

7 trende që duhet të hiqni dorë menjëhere nëse doni të jeni moderne / foto

7 trende që duhet të hiqni dorë menjëhere nëse doni të jeni moderne / foto

Bota ka kaluar nëpër trende te ndryshme gjate koherave dhe dekadave. E nese disa mode rikthehen ka nga ato trende qe nuk duhet te rikthehen kurre, por kurre ama. Hidhini nje sy 7 trendeve te meposhteme dhe na thoni nee edhe ju mendoni ashtu sikur […]

Ja 10 gjërat që çdo femër moderne duhet të heq dorë menjëherë

Ja 10 gjërat që çdo femër moderne duhet të heq dorë menjëherë

Shumë shpesh kemi parë dhe dëëgjuar të flitet për modën që rikthehet, por na besoni jo cdo gjë që ka qën ënë modë dikur kthehet sërish (dhe sa mirë!). Kështu sic janë këto trende që nee do tju sjellim më poshtë që jo vetëm që […]

16 Tipare që 1 mashkull adhuron tek 1 femer por nuk i thotë me zë te lartë…(FOTO)

16 Tipare që 1 mashkull adhuron tek 1 femer por nuk i thotë me zë te lartë…(FOTO)

Dëshiron që të tërheqësh vëmendjen e një djali? Nuk mjafton vetëm që të dukesh e bukur që të ndërtosh një marrëdhënie të gjatë dhe të lumtur. Ne do t’ju bëjmë një listë të tipareve që janë shumë më të rëndësishme se bukuria. 1. Buzëqeshja. Jo […]

Uthulla e MOLLES sekreti i bukurisë së flokëve tuaj, receta BIO…

Uthulla e MOLLES sekreti i bukurisë së flokëve tuaj, receta BIO…

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në treg. Por pavarësisht kësaj, duket sikur femrat nuk gjejnë asnjëherë qetësi përsa i përket flokëve. Do të ketë gjithmonë diçka […]

Moda sapo u ‘cmend’; Ja si duhet të vishemi këtë vit/ foto

Moda sapo u ‘cmend’; Ja si duhet të vishemi këtë vit/ foto

Në New York, java e modës është hapur me një tendencë të paparashikuar, look-u i ngjashëm. Nga sfilatat, në fakt, mund të presësh gjithfarë çudish, aksesorë o veshje që nuk kishe guxuar më parë. Çdo sygjerim është pranuar, përfshi rregullat e stilit që duhet t’i […]

9 SEKRETE në veshje që duhet ti dinë të gjitha femrat moderne / mbi 20 vjeç

9 SEKRETE në veshje që duhet ti dinë të gjitha femrat moderne / mbi 20 vjeç

Çdo grua duhet te ndihet sikur është 18 vjeçe, por statusi i saj shoqëror dhe roli i saj në jetë ndryshojnë me moshën: ajo mund të bëhet një shefe përgjegjëse, një nënë e dashur, një grua e dashur, një grua karriere dhe shumë më tepër. […]