Dhëmbët

2 receta natyrale për ZBARDHJEN e DHËMBËVE në 5 minuta / jo me sodë

2 receta natyrale për ZBARDHJEN e DHËMBËVE në 5 minuta / jo me sodë

Përpos pastave, furçave të dhëmbëve dhe lëngjeve dezinfektuese të gojës, për të pasur dhëmbë përsosmërisht të bardhë në mënyrë natyrale duhen ndjekur disa këshilla qe vijne direkt nga tryeza e ushqimeve. Ndiqni keto keshilla (receta) me poshte dhe dhembet tuaj do te shkelqejne si perla! […]

Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Kur vjen puna tek dhembet te gjithe i duan te shnendetshem dhe te bardhe por jo te gjitha kemi fatin ti kemi keshtu natyralisht. Zbardhja tek dentisti nuk behet shpesh e mbi te gjitha kushton shume para ndaj ne do tju tregojme kete maske ne […]

2 receta BIO për zbardhjen e dhëmbëve në 5 minuta / jo me sodë

2 receta BIO për zbardhjen e dhëmbëve në 5 minuta / jo me sodë

Përpos pastave, furçave të dhëmbëve dhe lëngjeve dezinfektuese të gojës, për të pasur dhëmbë përsosmërisht të bardhë në mënyrë natyrale duhen ndjekur disa këshilla për tryezën e ushqimeve. Limon Loading… Vitamina C dhe acidet që limoni përmban janë shumë të përshtatshëm për të larguar pllakëzat […]

Ja si të ZBARDHNI dhëmbët në kushte shtëpie me recetën BIO…( jo me sodë)

Ja si të ZBARDHNI dhëmbët në kushte shtëpie me recetën BIO…( jo me sodë)

Mikesha kjo eshte nje recete si të zbardhësh dhëmbët me gjethe dafinë. Dhëmbët mund të zbardhen në qoftë se ju përdorni gjethe dafine me lëkurën e tharë të portokallit. Kjo eshte nje recete BIO qe nuk demton dhembet por i mbron dhe forcon ata. Ruan […]

Ja si të zbardhni dhëmbet me pasten BIO / jo me sode

Ja si të zbardhni dhëmbet me pasten BIO / jo me sode

Mikesha te gjitha e dime sesa rendesi ka ne nje prezantim te pare te kesh dhembe te shendetshem dhe te bardhe si perla. Une jam shume e fiksuar me kete pjese dhe kam provuar te gjitha trajtimet ne klinika te ndryshme dentare qe jane te […]

Ja si të zbardhni dhëmbët në 3 minuta me pastën BIO

Ja si të zbardhni dhëmbët në 3 minuta me pastën BIO

Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Disa kanë frikë dentistin, të tjerë nuk kanë mundësi, por ekzistojnë dhe metoda natyrale për të pasur dhëmbë të bardhë dhe të shndritshëm. Një nga këto metoda është soda e bukës me nenexhik. Loading… Menyra e pergatitjes […]

Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Uthulla e mollës përmban acid malik dhe acid acetik. Ajo njihet për një sërë benefitesh shëndetësore që i sjell, e një ndër to është edhe zbardhja e dhëmbëve – veçanërisht nga kafja apo nikotina. Pra, uthulla e mollës ndihmon në pastrimin dhe zbardhjen e dhëmbëve. […]