Bukuri

Rihanna sapo na prezantoi trendin e vetullave të 2018; Do i provonit?!

Rihanna sapo na prezantoi trendin e vetullave të 2018; Do i provonit?!

Mbrëmjen e djeshme në Met Gala, këngëtarja e njohur Rihanna ka tërhequr vëmendjen me pamjen e saj, këtu nuk bëhet fjalë vetëm për veshjen, e cila ishte e përshtatur me veshjen e Papës por edhe për grimin e saj.Riri i ka qëndruar besnike një grimi […]

10 GABIME me veshjen që ju tregojnë 10 VITE më të mëdha në moshë/ foto

10 GABIME me veshjen që ju tregojnë 10 VITE më të mëdha në moshë/ foto

Ne jetojmë në atë botë ku pamja e jashtme është më e rëndësishme sesa cilësitë e brendshme të njëriut. Njerëzit duan që imazhi i tyre të jetë i bukur në sytë e të tjerëve. Kudo që të shkosh, kuptimi i veshjes suaj tregon diçka. Kombinimi […]

Trendi me i ri i XHINSEVE për këtë verë do ju lërë pa mend, do i provonit?!

Trendi me i ri i XHINSEVE për këtë verë do ju lërë pa mend, do i provonit?!

Viti që lamë pas, por edhe 2018-ta kanë sjellë për vajzat e apasionuara pas modës, trende nga më të çuditshmet. Eksperimentet më të mëdha, stilistët i kanë bërë me xhinset. Pasi kemi parë xhinse nga më të ndryshmet, tashmë është koha të shohim një tendencë […]

Ja si të ZBARDHNI lëkurën në kushte shtëpie në 1 javë/ receta BIO

Ja si të ZBARDHNI lëkurën në kushte shtëpie në 1 javë/ receta BIO

Deshironi te zbardhni lekuren edhe njekohesiht te mos keni shenja ne lekure? Ta keni ate te paster te bukur dhe te rigjenruar? Kjo eshte nje maske shume efektive pasi kombinimi i ketyre perberesve ben qe  lekura juaj te pastrohet ne thellesi dhe ne te njejten […]

VETULLA të holla dhe pa formë? 3 RECETA BIO që i trashin vetullat brenda 1 muaji…

VETULLA të holla dhe pa formë? 3 RECETA BIO që i trashin vetullat brenda 1 muaji…

Për shumë vite me radhë, vetullat e holla kanë qenë të preferuarat e shumë femrave, por vitet e fundit vihet re një dëshirë për të patur vetulla sa më të plota dhe natyrale. Në qoftë se jeni lodhur duke i konturuar çdo ditë vetullat me […]

5 maska bukurie që cdo femër duhet ti dijë patjeter

5 maska bukurie që cdo femër duhet ti dijë patjeter

Të duket e bukur është dëshira e çdo gruaje, por duket do edhe shume pengesa që nuk mund të kujdesesh për veten. Për të kundërshtuar këtë, Metropol24.al mbledhur disa sekrete që do të ju kursejnë shumë kohë dhe para, duke ju bërë të dukeni të […]

3 receta me ASPIRINË që çdo femër duhet ti dijë

3 receta me ASPIRINË që çdo femër duhet ti dijë

Mikesha keto jane tri receta  me aspirinë të cilat çdo vajzë duhet t’i dijë. Përveç se e largon dhimbjen, aspirina mund të përdoret edhe për shumë gjëra tjera. Më poshtë i keni tri mënyra tjera se si mund ta përdorni aspirinën në jetën e përditshme […]

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

4 SEKRETE bukurie që cdo femër duhet ti dijë, ja sekreti i penelit…

Dëshironi të dukeni e bukur? Ja disa sekrete më poshtë, të cilat po që se i fusni në funksion do të ju shërbejnë që të dukeni shumë më bukur. 1. Pjesa rrethore e lugës dhe doreza e saj do të krijojnë një linjë të përsosur […]

5 GABIME me makeup-in që i bëjnë edhe VIPAT, mos i bëni më/ foto

5 GABIME me makeup-in që i bëjnë edhe VIPAT, mos i bëni më/ foto

Po ju paraqesim një koleksion të fotove me foto të dështuara nga yjet, sa për t’ju treguar se edhe ato bëjnë gabime si të gjithë njerëzit. Ndiqni 5 hapat e gabuara, absorboni në nënndërgjegjen tuaj dhe shmangni të njejtin fat që i ka ndodhur yjeve […]

10 GABIME bukurie që meshkujt nuk i durojnë dot tek femrat/ foto

10 GABIME bukurie që meshkujt nuk i durojnë dot tek femrat/ foto

Zbuloni se cilat janë gabimet beauty qe meshkujt urrejnë dhe qe duhet te evitoni. Nga buzëkuqi qe ngjit deri tek fondotinta e tepërt etj. 1. Te përdorni shkëlqyes qe ngjisin Me mire shkëlqyes apo buzëkuq me efekt mëndafsh? Meshkujt nuk kane asnjë dyshim, nuk ka […]