Bukuri

6 mënyra si të përdorim Vajin e Bebeve në bukuri / recetat

6 mënyra si të përdorim Vajin e Bebeve në bukuri / recetat

Vaji Johnson ose sic ne i themi vaji i bebeve ne fakt nuk perdoret vetem per bebet por mund ta perdorim edhe ne te rriturit.Eshte nje mrekulli ne fakt dhe ata qe nuk ia dine vlerat duhet ti mesojne patjeter.Ashtu si cdo vaj tjeter ne […]

Receta më e fuqishme kundër rrudhave me SHEQER;Do të habiteni nga rezultati i menjëhershëm

Receta më e fuqishme kundër rrudhave me SHEQER;Do të habiteni nga rezultati i menjëhershëm

Kur jemi nen moshen 25 vjec ne nuk shqetesohemi fare per rrudhat por jemi vetem ne kerkim te recetave te bukurise per lekure te paster apo me shkelqim. Por ne momentin qe ne na dalin rrudhat e para fillojme te alarmohemi ndaj me kete recete […]

Keto janë XHINSET më tredi të momentit, nuk do ta besoni si duken nga mbrapa/ foto

Keto janë XHINSET më tredi të momentit, nuk do ta besoni si duken nga mbrapa/ foto

Brendi i veshjeve ‘Pretty Little Thing’ ka nxitur debat në internet për shkak të xhindeve të zeza që po i shet përmes internetit. Në pjesën e përparme, xhinset duken normale, por në pjesën e pasme, te pjesa e vitheve, janë të shqyera, transmeton Telegrafi. Loading… Sipas […]

As me furçë as me sfungjer, ja mënyra më e mirë për të përhapur makeup-in

As me furçë as me sfungjer, ja mënyra më e mirë për të përhapur makeup-in

Në rrjetet sociale duket se çdokush me disa mijëra ndjekës është i aftë të krijojë aq zhurmë rreth diçkaje saqë kjo e e fundit të shndërrohet në trend e të ndiqet edhe me nga shume njerez. Kemi parë njerëz të përhapin makeup-in me kasën e […]

7 Modelet e KEPUCEVE që cdo femër moderne duhet të ketë në garderobë/ foto

7 Modelet e KEPUCEVE që cdo femër moderne duhet të ketë në garderobë/ foto

Nëse je një femër në karrierë me një axhendë super të ngjeshur, me siguri ia di rëndësinë këpucëve të mira. Në raste të tilla, cilësia sigurisht është kryesorja, por nuk mbetet pas edhe stili. Ndaj mes mijëra zgjedhjeve, ju sugjerojmë nëntë modelet e vetme të […]

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha/ 2 receta

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha/ 2 receta

Priyanka Chopra është një yll i famshëm nga India. Ajo është vajza e parë indiane që është kurorëzuar Miss World në vitin 2000. Eshtë shumë e njohur në botën e bukurisë. Priyanka ka një karrierë prej 15 vitesh. Ajo ka mësuar shumë këshilla dhe truke […]

9 GABIME me VESHJEN që ju bëjnë të dukeni demode dhe pa stil/ foto

9 GABIME me VESHJEN që ju bëjnë të dukeni demode dhe pa stil/ foto

Të gjithë kemi dëshirë të dukemi bukur dhe i kushtojmë rëndësi dukjes sonë. Megjithatë mund të bëjmë disa gabime që janë shumë të vogla mirëpo ndikojnë shumë në dukjen e përgjithshme. Më poshtë keni disa këshilla, e nëse i ndjekni këto do të dukeni me […]

9 VIPAT shqiptar që i kanë nuset yje, kush është më e mira?!/ foto

9 VIPAT shqiptar që i kanë nuset yje, kush është më e mira?!/ foto

Ka shume personazhe publik shqiptar qe jane ne cift me njeri tjetrin por ka edhe nga ata te cilet njeri nga partneret eshte i famshem dhe tjetri jo. Sot ne stafi i metropol24.al do te prekim disa prej te dyja llojet e ketyre cifteve nga […]

Ja si të ZBARDHNI lëkurën në kushte shtëpie me SERUMIN e famshëm japonez…(BIO)

Ja si të ZBARDHNI lëkurën në kushte shtëpie me SERUMIN e famshëm japonez…(BIO)

Orizi është përbërësi i mrekullueshëm që është përdorur për 80 vitet e fundit në kozmetikë gjithandej botës. Orizi ka efekte jashtëzakonisht të dobishme për lëkurën tuaj pasi hidraton dhe zbut lëkurën dhe parandalon plakjen e parakohshme. Kjo maskë natyrale që ju sjellim më poshtë përbëhet […]

Si të rregulloni vetullat sipas formës së fytyrës tuaj / foto

Si të rregulloni vetullat sipas formës së fytyrës tuaj / foto

Që kur Cara Delevingne doli në skenë, jo vetëm që ajo u bë modeli me i mire per vetullat dhe te gjitha filluan te deshironin te kishin vetullat e saj.  Por, si çdo gjë në jetë, një madhësi dhe nje forme nuk i përshtatet të […]