6 mënyra si të përdorim Vajin e Bebeve në bukuri / recetat

6 mënyra si të përdorim Vajin e Bebeve në bukuri / recetat

Vaji Johnson ose sic ne i themi vaji i bebeve ne fakt nuk perdoret vetem per bebet por mund ta perdorim edhe ne te rriturit.Eshte nje mrekulli ne fakt dhe ata qe nuk ia dine vlerat duhet ti mesojne patjeter.Ashtu si cdo vaj tjeter ne fakt edhe baby oil eshte shume hidratues dhe kurues.Per bebet ne fakt perdoret pikerisht per kete qe ti hidratij lekuren dhe skuqjen sepse lekurat e femijeve jane shume te ndjeshme.Por kur eshte nje mrekulli per bebet imagjino sa shume efikas eshte edhe per ne te rriturit.Une jam nje nga ata njerez qe ia kam mesuar vlerat ketij vaji dhe nje shishe e harxhoj shume shpejt.Po ndaj me ju disa nga keto sekrete.

©Keshillabukurie.com

1-Pasi ti keni bere dush trupit dhe pasi e keni lare me shmpo,pas shampos hidhni pak vaj ne trup dhe perhapeni duke e masazhuar me pas beni vetem shplarjen me uje jo me me shampo.Dhe fshihuni butesisht me peshqir.Me besoni qe eshte nje mrekulli dhe sdo keni nevoj te perdorni krem hidratues.Bejeni rutine sa here qe beni dush.

Loading...
©Keshillabukurie.com

2-Pasi jeni depiluar lyhuni me vaj bebesh dhe lekura juaj nuk do tju acarohet dhe do tju zbutet shume lekura.

©Keshillabukurie.com

3-Perdoret per rritjen e thonjve dhe zbardhjen e tyre.Cdo nate para se te flini hidhni pak vaj tek thonjte tuaj dhe masazhojini,mire do te ishte ti mbanit ashtu ndaj duhet te hidhni fare pak.

4-Kete vaj mrekullish mund ta perdorni edhe thjesht per masazh te gjithe trupit sepse ju relakson pafund.

©Keshillabukurie.com

5-Per largimin e eres se keqe te kembeve dhe zbutjen e thembrave.Pasi ti keni lare kembet Lyejini kembet me vaj duke i masazh dhe me pas vishni corapet.Rezultati? I mrekullueshem


6-Vajin Johnson mund ta perdorni gjithashtu per te hequr makeupin e dites.Me nje pambuk ku keni hedhur pak vaj dhe fshini te gjithe tualetin me lehtesi.Me pas lajeni lekuren si zakonisht….

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *