5 mënyrat ideale si të grimoni sytë nëse do të lyeni buzët e kuqe/foto

5 mënyrat ideale si të grimoni sytë nëse do të lyeni buzët e kuqe/foto

Makeupi eshte nje pjese e rendesishme per cdo femer. Por ndonjehere ne bejme gabimet gjate grimit. Dilema me e madhe eshte se si te lyehmi pa u ngarkuar dhe te dukemi bukur. Sot do te flasim pak per femrat e fiksuara pas buzeve te kuqe. Duhet te kemi shume kujdes qe gjate grimit duhet te theksojme ose buzet ose syte. Asnjehere nuk duhet ti theksojme te dyja njekohesisht sepse e ben tualetin te duket i ngarkuar dhe pak jashte mode. Nese keni vendosur qe ti beni buzet e kuqe per syte duhet te zgjidhni ngjyren gold me nje penel te holle ose te sfumoni pak pjesen e fundme te syrit. Me poshte keni disa ide per ta relizuar makeupin ne menyre perfekte.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *