Ja receta BIO që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Ja receta BIO që zëvendëson kremërat e shtrenjtë

Mikesha kjo eshte nje receta BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte plot kimikate qe shpesh blejme ne kozmetika te ndryshme. Pergatitja e kesaj maske eshte shume e thjeshte dhe ju mund ta pergatisni ne kushte shtepie ne vetem 5 minuta. Ingredientet e recetes gjenden ne cdo shtepi shume thjeshte. Problemet qe trajton kjo recete jane qe nga eleminimi i njollave kafe, pikave te zeza, shenjave, poret e hapura si dhe e ben lekures si bebe. Me poshte po ju prezantoj receten BIO, menyren e pergatitjes si dhe aplikimin e saj. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone sepse do ju duhet.

Perberesit:

Loading...

sode buke mjalte leng limoni
2 luge leng limoni
1 luge mjalte
2 luge sode buke
Pergatitja dhe aplikimi:

krem BIO

Perzjeni mire te gjithe ingredientet me njeri tjetrin derisa te formohet nje mase homogjene e cila duhet te kete nje konsistence ne formen e pastes dhe kjo eshte receta BIO.kremrat e shtrenjte

Pasten e krijuar mund ta ruani edhe ne frigorifer dhe ta riperdorni edhe ne dite te tjera. Merrni nje sasi nga masa e krijuar dhe masazhoni lekuren per 2 minuta. Me pas lereni te thahet ne lekure per 15 minuta.receta BIO

Kjo receta BIO perdoret 2-3 here ne jave dhe do te shihni rezultate qe ne perdorimet e para te saj.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *