Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëhere/ BIO

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëhere/ BIO

Gjithmone e me shume ne jemi ne kerkim te maskave te bukurise dhe mendoj se kjo maske eshte vertet nje mrekulli.Nëse doni të pastroni lëkurën të largoni papastërtitë, njollat dhe ti jepni asaj një shkeqlim të bardhë, ju rekomandojmë maskën me niseshte dhe limon. Kjo maske vepron ne thellesi te lekures duke i hequr papastertite qe nga rrenja. Eshte nje maske qe realizohet lehtesisht ndaj ua keshilloj ta beni sa me shpejt.

Ju nevojiten: – 6 lugë gjelle lëng limoni

Loading...

– 1 lugë gjelle niseshte

– 1 lugë gjelle vaj ulliri

Përdorimi: Përziejini të gjithë ingridientët dhe lyeni trupin dhe fytyrën rreth gjysmr orë para dushit ose vetem fytyren sipas deshires. Pastaj shpëlajeni me ujë të ngrohtë të bollshëm.Vendosni kremin tuaj hidratues i cili eshte specifik per llojin e lekures. Gjithmone vendosjen e kremit shoqerojeni me nje masazh ne forme rrethore. Gjithashtu niseshteja rekonandohet edhe për largimin e qelizave të vdekura nga lëkura e trupit ndaj me poshte keni nje recete te shkurter per trupin.

Për këtë ju rekomandojmë të hidhni 200 gram niseshte në ujin e vaskës dhe të qëndroni në ujë për rreth 20-30 minuta.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *