Ja sa pike i dha publiku Italian Shqiperise, pasi juria na dha 0 pike/ foto

Ja sa pike i dha publiku Italian Shqiperise, pasi juria na dha 0 pike/ foto

Mbreme ka qene nata finale e festivalit Eurovizion ku fitues ishte kengetarja qe perfaqesonte Izraelin. Shume pakenaqesi ka patur per kete fitore. Ne u perfaqesuam nga Eugent Bushpepa ku dolem vendi i 11-te. Zhgënjimi i menjëhershëm i shqiptarëve ishte votimi i jurisë italiane e cila nuk i dha asnjë pikë Shqipërisë, ndryshe dhe nga fqinjët tanë që shquhen për nota racizmi, madje dhe serbët na dhanë një pikë. Shqiptarët shpërthyen në rrjetet sociale duke sulmuar madje dhe shqiptarët që jetojnë në Itali duke i akuzuar që nuk kanë votuar për Eugentin. Por e vërteta është ndryshe, ajo cfarë u shfaq mbrëmë live ishin votat e jurisë, por votat e publikut e kanë përmbysur rezultatin. Shqiptarët por me siguri dhe shumë italianë kanë votuar maksimalisht për këngën ‘Mall’ duke i dhënë asaj 12 pikë.  

Loading...

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *