Eleni Foureira e dyta në Eurovision: Grekët fajesojne Shqipërinë

Eleni Foureira e dyta në Eurovision: Grekët fajesojne Shqipërinë

Mbremjen e djeshme u mbajt ne Lisbone te Portugalise finalja e madhe e Eurovizionit ne te cilen doli fitues Izraeli dhe kengetarja Neta, perfaqesuesja e tij. Vendin e dyte si asnjehere me pare ne historine e Eurovizionit e fitoi Qipro, vend i cili i u perfaqesua nga kengetarja me origjine shqiptare Eleni Foureira. Mediat greke per kete fakt kane fajesuar Shqiperine qe nuk i dhane 12 pike Qipros por Italise.

Eleni ishte afër burimit por nuk arriti te pinte uje sepse ja mori Netta nga Izraeli. Ajo qe la shije te hidhur tek perfaqesuesja e Qipros eshte atdheu i saj Shqiperia qe nuk i dhane 12 pike. Gjerat mund te ishin ndryshe nese Eleni do kishte marre disa pike me shume nga disa vende, veçanerisht Shqiperia“, shkruan “Protothema”, e përditshmja greke, transmeton Xing.al.

Loading...

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *