Receta ime e preferuar me 2 përbërës për lëkure si BEBE / BIO

Receta ime e preferuar me 2 përbërës për lëkure si BEBE / BIO

Maska që ne do t’ju sugjerojmë është e pasur me përbërës të cilat do të pasurojnë lëkurën tuaj me vitamina të shëndetshme. Kjo maskë do të pastrojë poret, do të heqë yndyrën e tepërt dhe zbusë e lëmojë lëkurën tuaj.Perberesit jane lehtesisht te gjendshem ne shtepite tuaja ndaj mos humbisni me kohe dhe filloni nga puna.Jane vertet dy perberes magjik dhe efikas madje po ju zbuloj qe eshte receta ime e preferuar.

Loading...

Përbërësit;
-1 molle
-1 lugë mjaltë
Në qoftëse keni probleme me njollat e zeza në fytyrë dhe dëshironi t’i trajtoni ato me një maskë të mirë, ju sugjerojmë ta trajtoni lëkurën me maskën me mollë dhe mjaltë. Merrni një mollë, hiqini lëkurën dhe grijeni imët si pure. Hidhni mollën në një tas dhe përzijeni me mjaltin. Përzieni mirë deri sa të formohet një pastë e ngjeshur.

Vendoseni maskën e përgatitur në fytyrë dhe e lini të qëndrojë 15 minuta.Shpërlajeni fytyrën me ujë të vakët dhe lyeni me një krem hidratues. Mund ta aplikoni njëherë në javë.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *