Eugent Bushpepa flet për herë të parë pas kualifikimit, ja kujt ja dedikoj këngën ”MALL”…

Eugent Bushpepa flet për herë të parë pas kualifikimit, ja kujt ja dedikoj këngën ”MALL”…

Shqiperia eshte kthyer ne finalen e Eurovizion pas nje pritje prej 3 viteve. Eshte nje moment i mrekullueshem per muziken shqiptare qe te degjosh Eugent Bushpepen qe me kengen “MALL“ u kualifikua ne finalen e evenimentit me te madh muzikor europian. Pasi u kualifikua ne finale Eugenti mbajti nje konference ku moren pjese 10 vendet qe u kualifikuan per ne finale te evenimentit. Eugenti u pyet nga prezantuesi nese ai ndjente te njejtin emocion kur kendonte ne clube me ato emocione qe perjetoi ne skenen e madhe te eurovizion dhe ai u pergjigj: “Për sa kohë që transmeton emocione me anë të muzikës, është e njëjta gjë”. “Skena ishte fantastike. U ndjeva shumë mirë, publiku ishte gjigant. Të ndash dashurinë me publikun është njësoj”, tha Eugenti ne fjalen e tij.

Me pas ai u pergjigj nje pyetje qe ju be nga nje fanse qe ishte aty gjate konferences se kujt ja ka kushtuar kete kenge: “Është një këngë për dashurinë, është një këngë për mallin ndaj personave që do më shumë, kështu që unë ja dedikoj të gjithë shqiptarëve sepse po më mungojnë shqiptarët që kur kam ardhur këtu”. Fjala e Eugentit ashtu si performanca e tij live u duartrokiten nga te pranishmit.

Loading...

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *