Aurela Gace ‘akuzon’ Met Gala per kopjim; Ja fotot

Aurela Gace ‘akuzon’ Met Gala per kopjim; Ja fotot

Kengetarja Aurela Gace njihet per eksprimentimin ne lookun e saj. Dicka e ka revoltuar Aurelen diten e sotme. Ka te bej me mbremje e Met Gala ku disa prej veshjeve personazheve ngjasonin shume me veshjet qe ajo i ka patur shume vite me pare. Ja cfare ka shkruar ne facebook “ PSE KUR E BEJME NE DICKA, QUHET SAJESË? E SAJUAR ETJ…E KUR E BEN BOTA,QUHET ART?
Kur e bejme ne, quhet “çmenduri ” ..kur e ben bota, quhet tendence, mode. Tani, nese ne I kemi disa njerez qe kane punuar e punojne, pse te mos I duartokasim? Apo meqe s’na I njeh bota , nuk u quhet talenti? NJE DUARTOKITJE E MADHE PER STILISTET TANE PRA…2001 #Veshja bardhe e zi u kirijua nga @rezartaskifteri dhe frymezimin e mori nga teksti I I kenges #me gjysmen e vetvetes na shkoi jeta.
Veshja e dyte, krijuar nga @jonipeci @geraldina_sposa , thjeshte qe une te nuseroja sic dua 😅 . …pra , t’ja u dime vlerat edhe ketyre florinjve tane qe mbase nuk kane prekur Met Gala-te e botes, jo se u mungon talenti te krijojne, por u mungon dritarja nga ku mund ti shohe bota. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏 DUARTOKITJA u takon krijuesve#stilisteve tane

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *