I njohim me emra arti, por ja si quhen në të vërtetë këta Vip-a shqiptar

I njohim me emra arti, por ja si quhen në të vërtetë këta Vip-a shqiptar

Shume nga personazhet e famshem te huaj apo shqiptar preferojne qe te mos shfaqen me emrat e tyre te vertete  ne skene por te vendosi  pseudonime apo ndryshe emra arti. E keshtu publiku i njeh vetem me emrat qe ka ata kane zgjedhur te njihen dhe ndoshta nuk i kemi degjuar asnjehere emrat e tyre te vertete.

Revista Class ka bere nje liste te emrave te vertete te Vipave Shiqiptar dhe me disa prej tyre do te habiteni!

Agon Amiga-Agon Sylejmani

Big Mama-Besiana Kasami

Big Basta-Gerald Xhari

Baby G-Gordana Kingji

Loading...

Cozman -Ylber Abdullahu

Capital T-Kushtrim Ademi

Dj Blunt-Edon Dedi

Fifi-Filloreta Raçi

Gili-Fefzije Berani

Getinjo-Getoar Aliu

Ghetto Geasy -Getoar Selimi

Gold AG -Arian Agushi

Gena-Boiken Lito

Gjiko-Asdren Gjikolli

Kallashi-Donjeta Kosumi

Kida-Orhidea Latifi

Lyrical Son-Festim Arifi

Majk-Kastriot Rexha

Mozzik-Gramoz Aliu

MC Kresha -Kreshnik Fazliu

Noizy-Rigels Rajku

Poni– Shqiponja Karafili

Real 1 -Ilir Zhita

Rita Ora-Merita Sahatçiu

Stine-Ernest Duka

Tuna-Altuna Sejdi

Stresi-Arkimed Lushaj

Skivi-Visar Shala

Vig Popa-Vigan Bardhi

2Ton-Arton Avdyli

2po2-Besnik Canolli

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *