Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Metoda 3 minutëshe për zbardhje te menjëhershme të dhëmbëve / receta

Kur vjen puna tek dhembet te gjithe i duan te shnendetshem dhe te bardhe por jo te gjitha kemi fatin ti kemi keshtu natyralisht. Zbardhja tek dentisti nuk behet shpesh e mbi te gjitha kushton shume para ndaj ne do tju tregojme kete maske ne kushte shtepie qe te zbardhni dhembet ne 3 minuta. Recete e preferuar edhe nga vipat e Hollivudit.

Loading...

Sodë buke dhe luleshtrydhe Tyra Banks dhe Catherine Zeta Jones kanë treguar publikisht që lulshtrydhet janë miku i tyre më i mirë sa herë që u duhet të zbardhin dhëmbët. Mos u tregoni skeptik për shkak të ngjyrës së tyre të kuqe dhe të mendoni se i bëjnë më shumë dëm ngjyrës së dhëmbëve.

Luleshtrydhet janë të pasura me vitaminë C, e cila është shumë e mirë për të hequr njollat në sipërfaqe. Përdorni gjysmë luge sodë buke dhe 3 dredhëza të shtypura për të pastruar dhëmbët. Më pas shpëlani mirë gojën.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *