Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëherë / receta

Maska me NISESHTE që zbardh fytyrën menjëherë / receta

Gjithmone e me shume ne jemi ne kerkim te maskave te bukurise dhe mendoj se kjo maske eshte vertet nje mrekulli.Nëse doni të pastroni lëkurën të largoni papastërtitë, njollat dhe ti jepni asaj një shkeqlim të bardhë, ju rekomandojmë maskën me niseshte misri dhe te bardhe veze .Eshte nje maske qe realizohet lehtesisht ndaj ua keshilloj ta beni sa me shpejt.

Ju nevojiten:

– 1 e bardhe veze
– 1 lugë gjelle niseshte

Loading...


Përdorimi: Përziejini të dy ingridientët dhe lyeni fytyren dhe qafen dhe lereni masken te veproje per 30 minuta. Pastaj shpëlajeni me ujë të vaket të bollshëm. Gjithashtu niseshteja rekonandohet edhe për largimin e qelizave të vdekura nga lëkura. Për këtë ju rekomandojmë të hidhni 200 gram niseshte në ujin e vaskës dhe të qëndroni në ujë për rreth 20-30 minuta.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *