Month: April 2018

Eli Fara: Ja si reagoj kur më ngacmojnë shokët e vajzës time…

Eli Fara: Ja si reagoj kur më ngacmojnë shokët e vajzës time…

Zeri i Eli Fares na ka shoqeruar per shume vite dhe na ka bere te kercejme nen ritmet e muzikes se saj. Eli eshte nje nga kengetaret me te bukura ne shqiperi dhe per kete nuk kemi me dyshime. Por bukuria qe ajo ka e […]

Receta BIO që ndalon RËNIEN dhe nxit daljen e FLOKËVE të RINJ

Receta BIO që ndalon RËNIEN dhe nxit daljen e FLOKËVE të RINJ

Sapunët dhe shampot “i zhveshin” flokët dhe lëkurën nga yndyrnat e tyre natyale, duke i lënë ata të thatë. Shpërlarja e flokëve me uthull molle përbën një trajtim shumë dobiprurës për flokët e skalpin. Balancon pH e flokëve e të skalpit. Loading… Uthulla e mollës, […]

Nëse jeni mbi 20 VJEÇ duhet ti dini patjetër keto sekrete bukurie…

Nëse jeni mbi 20 VJEÇ duhet ti dini patjetër keto sekrete bukurie…

Pasi kemi mbushur te 20-at duhet te fillojme te ndryshojme menyren tone te te berit te gjerave, sidomos kujdesit ndaj lekures.Me poshte do tju jap 11 rutina bukurie qe duhet te ndiqni dhe ti perserisni per ta bere jeten me cilesore.Mos harroni ti beni pasi […]

Shikoni sa është shëndoshur Adelina Tahiri në muajin e 6 të shtatzanisë/ FOTO

Shikoni sa është shëndoshur Adelina Tahiri në muajin e 6 të shtatzanisë/ FOTO

Adelina Tahiri njihet ndrysh edhe si këngëtarja ‘luxory’ apo e pasur. Pavarësisht se në muzikë nuk pati shumë sukses apo përfitime, ajo ishte dhe mbetet një ndër këngëtaret më të pasura, gjë që vërehet dhe nga luksi që ka në jetën e saj. Këtë herë ajo […]

Lum kush i ka afër, këto janë 2 SHENJAT më inteligjente të horoskopit…

Lum kush i ka afër, këto janë 2 SHENJAT më inteligjente të horoskopit…

Përpos karrierës, shëndetit apo marrëdhënies suaj në çift, yjet janë siguruar të përcaktojnë edhe inteligjencën tuaj. Pa lënë pas çdo shenjë të horoskopit me veçoritë e tyre unike duket se dy shenja janë shumë më të favorizuar se të tjerat në aspektin e performancës mendore. […]

13 MODELET e flokëve që shëmtuan edhe femrat më të bukura, mos i bëni kurrë…

13 MODELET e flokëve që shëmtuan edhe femrat më të bukura, mos i bëni kurrë…

Në premierat e filmave, në parakalimet e tapetit të kuq dhe mbrëmjet gala, yjet duhet që përherë të shkëlqejnë dhe ndodh pothuaje përherë këshu. Pothuajse. Sepse ka ndonjë rast kur flokët i kanë tradhtuar: flokë të rruara përgjysmë, ngjyra të çuditshme, bukle si kukulla, volum […]

AMI po ushqen SIAN me gji dhe ka një këshillë për të gjitha nënat/ foto

AMI po ushqen SIAN me gji dhe ka një këshillë për të gjitha nënat/ foto

Ami eshte bere nene per here te dyte dhe vajza e saj SIA eshte ne muajin e 2 te jetes. Ami eshte duke u perkujdesur ne menyre strikte per vajzen e saj. Ajo eshte duke e ushqyer vajzen e saj me gji, nje ushqim shume […]

7 sekretet për tu dukur joshëse në sy të meshkujve;Duhet ti lexoni patjetër

7 sekretet për tu dukur joshëse në sy të meshkujve;Duhet ti lexoni patjetër

Çfarë ju bën më atraktive ndaj gjinisë së kundërt? Atributet fizike janë gjëja e parë që e mendojmë mirëpo nuk janë të vetmet që ndikojnë në joshjen e gjinisë së kundërt. Humori, veçantia si dhe guximi janë gjëra që konsiderohen tejet joshëse dhe këtë gjë […]

Trendi i rrobave të banjës këtë vit do tju lërë pa mënd; Jeni gati ti vishni?…(foto)

Trendi i rrobave të banjës këtë vit do tju lërë pa mënd; Jeni gati ti vishni?…(foto)

Tani eshte bere e udhes qe cdo vit te dali nje trend i ri per rrobat e banjes. Ashtu si edhe vitet e tjera kete vit rrobat e banjes vijne shume ndryshe.  Dizanji më i ri i rrobave të plazhi është kthyer në trendin më […]

Shikoni sa është rritur vajza e Zaimina Vasjarit, Khloe del shëtitje buzë detit/ foto

Shikoni sa është rritur vajza e Zaimina Vasjarit, Khloe del shëtitje buzë detit/ foto

Vetem 3 muaj me pare Zimina Vasjari solli ne jete vajzen e saj te pare Kloe. Shtatzania e Zaimines u ndoq me shume interes nga mediat roze gjithashtu edhe paslindja ka qene po kaq intensive per te. Zaimina ka preferuar të ndajë në Instastoryn e […]