Nëse jeni mbi 20 VJEÇ duhet ti dini patjetër keto sekrete bukurie…

Nëse jeni mbi 20 VJEÇ duhet ti dini patjetër keto sekrete bukurie…

Pasi kemi mbushur te 20-at duhet te fillojme te ndryshojme menyren tone te te berit te gjerave, sidomos kujdesit ndaj lekures.Me poshte do tju jap 11 rutina bukurie qe duhet te ndiqni dhe ti perserisni per ta bere jeten me cilesore.Mos harroni ti beni pasi cdo gje eshte ne demin e shendetit tuaj mendor por edhe ne dem te pamjes suaj te jashtme.Nuk na kushton asgje qe te tregojme pak kujdes ndaj vetes e sidomos kur ato nuk kane shume kosto te larte per mos te thene fare.
Fillojme:
1.Mos dilni nga shtepi pa vene me pare kremin e diellit
2.Pini shuuuume uje
3.Hidratoni rregullisht lekuren si fytyren edhe trupin.Te dyja kane nevoje per hidratim ndaj mos neglizhoni asnje
4.Beni nje maske per fytyren te pakaten 1 here ne jave5.Beni vrap,aerobi,palester,strec
6.Rrini drejt kur uleni
7.Hani ne menyre te shendetshme
8.Beni ushtrime qe te djersiteni. Djersitja pastron poret.
9.Perdorni krem tek syte
10.Qeshni cdo dite, edhe kur nuk doni 11.Merrni kohe qe te mos mendoni per asgje.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *