Ja si të keni një fytyrë si bebe me një maskë të thjeshtë

Ja si të keni një fytyrë si bebe me një maskë të thjeshtë

Qumësht me kamomil (për çdo lloj fytyre). Kjo eshte nje nga ato maska qe une i quaj maska per dembelet , dmth eshte shume e lehte per tu bere por efteket jane te mrekullueshme. Perbersi kryesor eshte kamomili dhe ne kete sezon e keni shume te lehte ta gjeni. Ndaj futjuni punes dhe realizoheni kete recete. Lekura juaj do te zbutet shume dhe te zbardhet menjehere.Përdorimi:

Loading...

Një grusht lulesh kamomili përziejini me nje gote qumësht dhe vlojini bashkë për 20 minuta. Pasi t’i keni kulluar, shtoni edhe gjysmë luge mjaltë. Masën përhapeni me kujdes në fytyrë dhe dekolte, dhe mbajeni rreth 15 minuta. Më pas, shpëlajeni me ujë të ftohtë.Me pas vendosni kremin hidratues specifik per lekuren tuaj. Nese nuk keni duhet ta merrni nje urgjentisht sidomos tani duhet te perdoni krem kundra diellit me SPF te lartePerseriteni kete maske 2 here ne jave dhe do e shihni vete ndryshimin ne fytyre. Mos u habisni kur tju vijne pyetje te tipit ”cfare trajtimi keni bere per fytyren” sepse kjo maske do tju beje te dukeni te mrekullueshem…

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *