Tendos lëkurën më mirë se BOTOX-i: Receta BIO qe ju heq 10 vjet nga fytyra…

Tendos lëkurën më mirë se BOTOX-i: Receta BIO qe ju heq 10 vjet nga fytyra…

Ekziston mjeti i shkëlqyeshëm natyral me ndihmën e të cilit mund të tendoset lëkura e qafës dhe te fytyres, të eliminohet lëkura “e trashë” dhe do ta bëjë lëkurën më elastike, të thjeshtë, por edhe do të rinojë qafën dhe fytyren.

Është kjo maskë pilingu, e cila bëhet njëherë në javë. Shperndajeni qe ta ruani qe ta keni gjithmone

Loading...

Për përgatitje të maskës nevojiten:  1ugë kafeje shafran pluhur, 3 lugë supe sheqer, 2-3 pika vaj eterik livande apo çaj kinez, 3 lugë supe vaj ulliri apo kokosi,  vanilje pluhur (sa mund të kap maja e thikës).

VRAT-FILERI0-770x385

Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit. Mund të bëni maskën edhe pa përdorur sheqerin, varet se në ç’gjendje është lëkura e qafës. Për lëkurë të dëmtuar, me njolla të errëta, sheqeri është i preferuar. Qiteni përbërjen në lëkurë. Lëreni të ndikojë rreth 20 minuta, pastaj shpëlani duke i bërë masazh rrethor.

Në lëkurë të pastër qitni kefir (ose jogurt). Ky veprim është i preferueshëm: lëkura nën ndikimin e shafranit mund të ngjyroset. Kefiri do ta zbardhë dhe do ta hidratojë. Mund ta mbani disa minuta dhe, gjithashtu, duke i bërë masazh me lëvizje lajeni, apo fshijeni me salveta letre. Shperndajeni qe ta ruani qe ta keni gjithmone

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *