Scurbi për DEMBELET i cili zbardh & pastron në thellësi fytyrë / receta

Scurbi për DEMBELET i cili zbardh & pastron në thellësi fytyrë / receta

Ok ky eshte scrubi me perberesit me te thjeshte qe keni pare ndonjehere por edhe i lehte ne pergatitje. Dmth me pak fjale scrub per dembelet.Por gjithsesi ju mos u dembelosni dhe beni sa me shume maska per fytyren dhe floket pasi jane shume te domosdoshme per lekuren dhe floket tuaj.


Merrni nje limon ndajeni ne gjysme dhe siper hidhini pak sheqer (si tregohet ne foto) dhe me pas masazhoni fytyren tuaj per 1 minute dhe shplajeni me uje te vaket.Kjo do te beje jo vetem qe lekura te pastrohet nga qelizat e vdekura por edhe nese keni ndonje pucer apo shenje te vogel te zhduken.A nuk eshte gjeja me e thjeshte natyrale qe keni pare?!

Loading...

Nese ju jeni alergjike nga limoni sigurisht qe nuk duhet ta beni kete scrub por beni ndonje nga scrubet qe ne kemi publikuar ne ditet e kaluara.Kete scrub mund ta beni njehere ne jave pasi kjo metode largon edhe yndyren nga fytyra sepse limoni ka veti qe te thaj yndyren.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *