7 këshilla indiane për një fytyrë si të bebes

7 këshilla indiane për një fytyrë si të bebes

Kjo varet se si ju kujdeseni për fytyrën tuaj. Filloni duke i dhënë vetes 15 minuta në mëngjes dhe 15 minuta para se të flini.

Këshillë 1:

Merrni 1 lugë gjelle me qumësht të pazier dhe me një copë pambuku fshijeni fytyrën tuaj duke bërë leëvizje rrethore dhe në zonën e qafës. Bëje për 15 minuta. Laheni me ujë të ftohtë.

Këshillë 2:

Loading...

Merrni një fetë të trashë kastraveci. A mos e qëroni, fshijeni në lëvizje rrethore në të gjithë fytyrën dhe zonat e qafës. Laheni pas 15 minutash.

Këshillë 3:

Përgjysmoni një domate, butësisht fshijeni mbi fytyrë dhe qafë dhe lahnei pas 15 minutash.

Këshillë 4:

Merrni një lugë krunde gruri ose lëvore tërshërë. Bëni një pastë me disa pika uji dhe fshijeni fytyrën dhe qafën butë me këtë duke larguar qelizat e vdekura. Mos përdorni sapun, vetëm një spërkatje me ujë të ftohtë që do të veprojë si një astringent dhe mbyll poret.

Këshillë 5:

Dhallë i holluar vihet në fytyrë dhe lihet për 15 minuta, butësisht fshijeni me pambuk të njomë para se të aplikoni make-up.

Këshillë 6:

Masazhojeni fytyrën dhe me një kub akulli. kjo keshille eshte qe make-up te qendroje gjate(kryesisht per fytyrat e yndyrshme dhe jo vetem).pasi e keni lare fytyren tuaj si zakonisht me skrab apo spaun,thajeni mire.shplarjen bejeni me uje te ftohte.pas 5min me nje kub akulli masazhoni fytyrem per 3min.kjo do sjell nje forcim te fytyres ,balancim te yndyres .te jeni te sigurta qe make-up do te qendroj me gjate. 

Këshillë 7:

Një fetë të hollë molle. Vendoseni këtë në fytyrë dhe lëreni për 15 minuta. Këto thithin vajin ekstra dhe ndihmon për të mbyllur poret.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *