10 GABIME bukurie që meshkujt nuk i durojnë dot tek femrat/ foto

10 GABIME bukurie që meshkujt nuk i durojnë dot tek femrat/ foto

Zbuloni se cilat janë gabimet beauty qe meshkujt urrejnë dhe qe duhet te evitoni. Nga buzëkuqi qe ngjit deri tek fondotinta e tepërt etj.

1. Te përdorni shkëlqyes qe ngjisin
Me mire shkëlqyes apo buzëkuq me efekt mëndafsh? Meshkujt nuk kane asnjë dyshim, nuk ka asgjë me te keqe se te puthesh një femër e cila ka buze qe te ngjisin për shkak te përbërjes se disa shkëlqyesve. Për një takim romantik është me mire nëse e evitoni.

2. Këmbët e thara apo te ashpra
Këmbët duhet te jene gjithmonë te lëmuara ne çdo periudhe te vitit. Meshkujt, mesa duket nuk pëlqejnë ashpërsinë e këmbëve tek një femër. Për me tepër nuk duhet te harroni pa aplikuar një krem hidratues pas dushit dhe te bëni një scrub te mire çdo jave.

Loading...

3. Flokët e dëmtuar
Meshkujt urrejnë flokët e dëmtuar dhe jo te rregullt. Perse? Sepse nder pasionet e tyre me te mëdha është kalimi i gishtave midis flokëve te bute dhe te mëndafshtë. Kujdesuni për flokët tuaj duke bere maska me baze vaj kokosi një here ne jave.

4. Manikyr i tepruar
Për një takim ne çift mundohuni te evitoni manikyrin e tepërt dhe thonj te ngjashëm si kthetra. Është mire te preferoni një manikyr natyral.

5. Qerpikë te ngjitura
Qerpikë te kthyer dhe te gjate janë ëndrra e çdo femre. Por është mire te mos e teproni duke aplikuar shtresa te shumta rimeli sepse qerpikët përveç se dobësohen duken edhe te ngjitura.

6. Te aplikoni shume fondotinte
Meshkujve lëkura u pëlqen e kuruar dhe natyrale. Kështu qe mos e teproni duke aplikuar teper fondontinte dhe si pasoje te keni një efekt maske.

7. Grim i tepruar ne sy
Tashme është e ditur se meshkujt urrejnë çdo gjë te tepruar për sa i përket grimit te femrave. Kështu qe përpiquni te mos e teproni as me grimin e syve.

8. Buzët e thara dhe te çara
Buze te buta për tu puthur. Beni kujdes me lëkurat e buzëve, aplikoni vazhdimisht një lip balm sidomos kur bën ftohte. Ne këtë mënyre edhe aplikimi i buzëkuqit do te duket me i bukur.

9. Xixa dhe shkëlqim
Xixat mesa duket janë kthyer serisht ne mode nëse ndiqni me vëmendje pasarelat qofshin ne veshje, aksesor apo dhe ne grim. Por meshkujt e urrejnë kur mbushen me xixa. Kështu zgjidhni produkte me diskrete.

10. Vetullat shume te holla
Ne te vërtet meshkujt kane te drejte, vetullat shume te holla duken jo natyrale dhe ndonjëherë transformojnë edhe linjat e fytyrës. Mos e teproni me piskatoren dhe përpiquni te mbani formën tuaj natyrale.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *