Ja si të zhdukni menjëherë QIMET e fytyrës me receten BIO

Ja si të zhdukni menjëherë QIMET e fytyrës me receten BIO

Më poshtë mund të gjeni recetën natyrale e cila do të largojë qimet tuaja të fytyrës në më pak se 15 minuta dhe do të lërë lëkurën tuaj të shkëlqyeshëm dhe të butë. Në fakt, kjo recetë është përdorur në Lindjen e Mesme për shekuj me radhë dhe jo vetëm që heq qimet e fytyrës por gjithashtu e bën lëkurën tuaj të duket më e shëndetshme, më e butë dhe plot shkëlqim.

Gjithkush që e ka provuar të paktën një herë thonë se ata janë të habitur nga rezultatet e shkëlqyera. Receta është e pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë – një kombinim i fuqishëm që bën mrekulli për lëkurën tuaj.

Loading...

Përbërësit:

2 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle pastë miell tërshëre
2 lugë gjelle lëng limoni

Si ta përgatisni këtë maskë? Shtypeni tërshërën derisa të krijohet një masë sikur pudër dhe më pas shtoni edhe përbërësit e tjerë derisa sërish të krijoni një masë homogjene. Vendoseni këtë masë në zonën ku keni problem dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta.

Më pas pastrojeni fytyrën me ujë të vakët dhe gjithçla përfundoi. Vendoseni një krem hidratues më pas dhe përsëriteni këtë proces dy deri tri herë në javë për një muaj me radhë. Edhe vetë do të shihni se do të mahniteni me rezultatet!

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *