Ja si të ZBARDHNI dhëmbët në kushte shtëpie me recetën BIO…( jo me sodë)

Ja si të ZBARDHNI dhëmbët në kushte shtëpie me recetën BIO…( jo me sodë)

Mikesha kjo eshte nje recete si të zbardhësh dhëmbët me gjethe dafinë. Dhëmbët mund të zbardhen në qoftë se ju përdorni gjethe dafine me lëkurën e tharë të portokallit. Kjo eshte nje recete BIO qe nuk demton dhembet por i mbron dhe forcon ata.

Ruan shendetin oral dhe zbardh dhembet ne menyre te pabesueshme. Po ju prezantoj receten pa humbur kohe.

Loading...

Perberesit:
Gjethe dafine
Lekure portokalli

Pergatitja: Në një enë hidhni disa fletë dafinë dhe lëkura portokalli të thara dhe shtoni pak ujë.Vendosini te zjejne per disa minuta dhe me pas lereni te fltohet.Me lëngun e përftuar lyeni dhëmbët dhe lëreni të veprojë për 4-5 minuta.

Në fund lajini dhëmbët me pastë.Kete recete perseriteni serisht diten tjeter ne te njejten menyre.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *