Hiq rrudhat më mirë se BOTOX-i: receta që duhet të di cdo femër mbi 25 vjeç

Hiq rrudhat më mirë se BOTOX-i: receta që duhet të di cdo femër mbi 25 vjeç

Maska me banane është një maskë që mund të aplikohet nga personat, të cilët e kanë kaluar moshën 25 vjeç. Kjo maskë përdoret për ngadalësimin e rrudhave të padëshiruara dhe është e këshillueshme të përdoret një herë në javë. Banania e shoqëruar me mjaltë krijon një kombinim të fuqishëm për të pasur një lëkurë rinore e plot shkëlqim. Kjo maskë është mjaft e mirë edhe për poret që shfaqen në fytyrë.

Loading...
©youtube

Për përgatitjen e kësaj maske na nevojitet vetëm ½ banane dhe 2 lugë çaji mjaltë dhe nese keni probleme me aknet mund te shtoni disa pika tea tree oil. Merrni një tas të vogël dhe shtypeni bananen me një pirun derisa të bëhet një masë kremoze. Bashkoni edhe mjaltin dhe vazhdoni t’i përzieni derisa të formohet një masë kremoze pa gunga, në mënyrë që të përhapet lehtësisht në lëkurë.


Aplikojeni maskën me anë të gishtërinjve në mënyrë të barabartë në të gjithë lëkurën, mbajeni maskën në lëkurë për 15 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Aplikojneni 2 – 3 here ne jave dhe do tekni nje fytyre plot shkelqim dhe gjithmone te re.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *