Ja maska që eleminon CELULITIN nga trupi më shpejt se trajtimet estetike

Ja maska që eleminon CELULITIN nga trupi më shpejt se trajtimet estetike

Mikesha tani me ardhen e pranveres, heqim rrobat e trasha dhe i vjen koha fundeve, fustaneve dhe t-shirteve me krahe te shkurter. Por dicka na ndalon ti veshim menjehere pasi lekura eshte e ende e papergatitur. Por mos u shqetësoni ne do tju rerkomandojmë të beni në trajtim si një qëndër estetike në shtëpinë tuaj e mbi të gjitha me përbërës krejtësisht natyral: skrabin në shtëpi. Ky skrab ju ndihmon te eleminoni qelizat e vdekura, vitalizon trupin dhe lufton celulitin.

©shendeti.com.al

Skrab me banane dhe sheqer:
Ajo qe do tju duhet për këtë trajtim të lëkurave normale është
• 1 banane
• 4 luge të mëdha sheqer
• 1 lugë kafeje aromë vanilje ose çfarëdo aromë që ju të dëshironi.

Loading...

Shtypeni bananen dhe përzieni më sheqerin dhe vaniljen. Mos e përzieni shumë pasi mund t’ju dalë më tepër e hollë se sa duhet. Aplikojeni butësisht duke masazhuar trupin. Në fund shpëlajeni më ujë të ngrohtë.

Për lëkurat e thata bëni maskën më poshtë:

©Homesteading.com

• Kripë dhe limon
• Lëng limoni nga një kokërr
• Disa lugë kripë
• Një lugë çaji vaj ulliri ose bajamesh
Përzieni këto elemente dhe aplikojini në trupin tuaj. Ideale edhe për ta ruajtur, nuk keni përse ta ribëni pas disa ditësh.

©idriceanu.com

Burimi Glamur / Metropol24.al

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *