Maska JESHILE që do ua bëj fytyren si të BEBE-s

Maska JESHILE që do ua bëj fytyren si të BEBE-s

Maskat ne kushtet e shtepise jane vertete shume te mira sepse ju kursejne kohe por edhe para. Po ku ka me mire se te kujdeseni ju vete per fytyren floket apo trupin. Receta qe ne do thu prezantojme sot eshte receta me dy perberes MAGJIK. Te dy i japin energji lekures, e zbardhin ate dhe madje sherojne cdo pucer. Behet fjale per avokadon edhe kastravecin. Por ja si realizohet kjo maske qe rezultatet te jene shume te dukshme. Merrni pak kastravec dhe shtypeni deri sa te krijoni nje mase disi homogjene. Me pas hidhni nje luge avokado edhe perziejini mire deri sa te behet si nje paste. Pasten e krijuar filloni ta hapni ne fytyre te paster dhe mbajeni per 20 minuta. Fillimisht mund ta masazhoni ne momentin qe jeni duke aplikuar masken dhe me pas lereni te veproj. Tek syte mund te vendosni feta kastraveci sepse eleminon rrathet e zinj por edhe lodhjen e syve.Me pas shplajeni fytyren me uje te ftohte dhe vendosni kremin tuaj hidratues. Besoj e vute re shkelqimin ne lekuren tuaj, dhe kjo fale ketyre dy perberesve magjik.

Loading...
Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *