Receta 5 minutëshe për tu dukur 10 vjet më të REJA…

Receta 5 minutëshe për tu dukur 10 vjet më të REJA…

Çdo grua dëshiron të ketë një lëkurë të butë dhe një pamje rinore. Ndërsa kujdesemi për ju dhe pamjen tuaj, do t’ju paraqesim një maskë natyrale, që do ta bëjë lëkurën tuaj të duket e shkëlqyer dhe do të fshehë vitet që keni. Është e lehtë për t’u përgatitur dhe e përballueshme për të gjithë.

Loading...

Përbërësit:
1/2 lugë çaji lëng limoni
1 e bardhë veze

©fabhow.com

Udhëzimet e përgatitjes dhe përdorimit:
Së pari, rrihni të bardhën e vezës në një tas të vogël derisa të bëni një lloj shkume e qëndrueshme. Më pas hidhni lëngun e limonit.

©fabhow.com

Përziejini sërish. Pastroni fillimisht fytyrën dhe qafën. Lani duart para se të aplikoni maskën. Më pas aplikojeni me gishta në fytyrë dhe qafë, me lëvizje rrethore. Lëreni të veprojë për 5-10 minuta.

©fabhow.com

Pastrojeni fytyrën me ujë të ngrohtë. Përfundojeni trajtimin me një krem hidratues. Përsëriteni këtë procedurë 3-4 herë në javë. Ju do të keni një lëkurë të përsosur në vetëm pak kohë.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *