Ja si të zbardhni dhëmbet me pasten BIO / jo me sode

Ja si të zbardhni dhëmbet me pasten BIO / jo me sode

Mikesha te gjitha e dime sesa rendesi ka ne nje prezantim te pare te kesh dhembe te shendetshem dhe te bardhe si perla. Une jam shume e fiksuar me kete pjese dhe kam provuar te gjitha trajtimet ne klinika te ndryshme dentare qe jane te shtrenjta por tani kam gjetur nje recete qe e pergatis ne shtepi me 0 kosto dhe qe zbardh dhembet ne menyre te pabesueshme. Ja ku po ju prezantoj nje recete BIO me dy perberes natyral qe gjenden shume kollaj.

Perberesit:
10-15 gjethe dafine te thata
Lekure portokalli e thate

Loading...

Pergatitja dhe aplikimi:

Vendosni ne nje ene gjetet e dafines dhe lekuren e portokallit dhe zjejini bashke per disa minuta. Lereni te ftohet dhe me pas kullojeni kete perberje. Perdoreni kete perberje cdo mengjes dhe cdo darke duke bere garagare per 4-5 minuta. Pas kesaj lani normalisht dhembet me paste. Do te shihni vetem pas disa perdorimesh qe dhembet tuaj do te shkelqejne si perla.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *