9 SEKRETE në veshje që duhet ti dinë të gjitha femrat moderne / mbi 20 vjeç

9 SEKRETE në veshje që duhet ti dinë të gjitha femrat moderne / mbi 20 vjeç

Çdo grua duhet te ndihet sikur është 18 vjeçe, por statusi i saj shoqëror dhe roli i saj në jetë ndryshojnë me moshën: ajo mund të bëhet një shefe përgjegjëse, një nënë e dashur, një grua e dashur, një grua karriere dhe shumë më tepër. Rrobat fëminore ose adoleshente pasi kalon mosha duken qesharake dhe të papërshtatshme. Pra, është e rëndësishme të investoni në rroba me stil që janë bërë për të nxjerrë në pah anët tuaja më të mira dhe për t’ju ndihmuar të dukeni të rinj dhe të freskët. Metropol24.al ka mbledhur 8 udhëzime të ndjekur për të bërë që ju duken si një supermodele.

1. T-shirts bazike

Ju mund të mbani bluza të zeza, të bardha, gri dhe rozë të lehta pa ndonjë fotografi vulgare dhe fjalë. Hiqni dorë nga bluzatbazike me një prerje të vogël të rrumbullakët Për të nxjerrë në pah formën, futni T-shirt në xhinse ose në fund.

2. Triko të zezë oversize

Loading...

Kombinimi i një triko të trashë dhe një fundi te ngushtë do të krijojë një imazh në modë për një rast të veçantë.

3. Xhinse të cilësisë se mire

Jeans janë një gjë shumë e popullarizuar në veshjet e një vajze moderne, dhe ato nuk janë më një gjë vetëm për të rinjtë. Kur zgjidhni xhinse, është e rëndësishme të bazoni zgjedhjen tuaj në trupin tuaj në vend që të përpiqeni të mbani lart tendencat e fundit. Xhinset me bel te larte do të nxjerrin në pah siluetë tuaj. Është një zgjedhje universale që rrit feminitetin tuaj dhe tërheq vëmendjen në format tuaja.

4. Xhaketë

Po, kjo veshje elegante e veshjeve është një zëvendësim i madh për një pallto të lehtë. Ka shumë mundësi që një xhaketë mund të ofrojë: një buton i hapur, një zbukurim i mëngëve ose jakë dhe shumë më tepër. Rekomandimi më i rëndësishëm – zgjidhni një ngjyrë të errët klasike. Bluja e thellë duket e përsosur sepse mund të përputhet me një bluzë të bardhë bazë dhe me xhinse të bukura pothuajse të çdo ngjyre.

5. Aksesore

Nëse zgjidhni aksesore të përshtatshme, nuk do të dukeni më të rinj, por gjithashtu do të jeni në gjendje të tregoni ndjenjën tuaj të përsosur të stilit.

6. Çizmet deri ne kyçin e këmbës

Bota me të vërtetë i pëlqen këmbët e grave. Sidomos ato që mbajnë këpucë të bukura. Çizme kyçin e këmbës u bënë shumë popullor disa vjet më parë dhe është një prirje vërtet e mirë. Një zgjedhje e mençur do të ishte ajo që thekson kurbën natyrore të kyçit të këmbës, por nuk mbulojnë pulpat. Një element dekorues do t’i bëjë gjërat edhe më të mira: një dantë, një zinxhir ose diçka tjetër.

7. Stiletot

Nuk ka asnjë lloj tjetër këpucësh që mund të bëjë këmbën e një gruaje më elegante dhe tërheqëse sesa këpucët me një majë të mprehtë dhe një thembër të hollë. Ju duhet të zgjidhni një material të matte me cilësi të lartë të një ngjyre të errët. Këpucë të tilla do të duken të bukura me një fustan mbrëmje, bëjnë xhinse të duken më elegante dhe mund të jeni të sigurt se do të bëjnë që disa koka të kthehen.

8. Të brendshme komode


Nuk ka asnjë mënyrë që dikush të mund ta shohë atë nëpërmjet pantallonave apo pantallona të gjera nëse zgjedhni ngjyrën e duhur. Kjo është një mënyrë e mirë për të nxjerrë në pah disa pjesë të trupit tuaj dhe të mos duket vulgare ose qesharake.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *