Ju kanë filluar rrudhat e para tek syte?! Ja cfarë maske duhet të bëni menjëherë / receta

Ju kanë filluar rrudhat e para tek syte?! Ja cfarë maske duhet të bëni menjëherë / receta

Siç është e njohur, konturi i syve është pika e parë e fytyrës në të cilën duken shenjat e para të plakjes, kjo ndodh sepse ajo pjesë e lëkurës është mjaft e hollë dhe e ndjeshme. Doni të eleminoni rrudhat përreth syve por nuk dini se si? Zgjidhja është nje: 50 ml vaj ulliri dhe 4-5 kapsula vitaminë E (mund ti gjeni në çdo farmaci).

Loading...

Aplikimi: Në 50 ml vaj ulliri shtoni 4-5 kapsula vitaminë dhe do të fitoni maskë ushqyese të shkëlqyeshme kundër rrudhave rreth syve. Këtë maskë mund ta aplikoni çdo natë, duke e mbajtur 5 – 10 minuta. Nuk keni nevojë ta pastroni me ujë, por mund ta largoni lehtësisht me peshqir ose ndonjë leckë të butë

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *