3 MASKA për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar tek parukieri

3 MASKA për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar tek parukieri

Deshironi te celni ngjyren e flokeve deri ne tre nuanca pa i demtuar ato ?Mos kërkoni më shumë, sepse ne kemi gjetur rrugen me te lehte dhe me te pademshme per ju .Keto perberes qe i gjeni lehtesisht ne shtepite tuaja i zbardhin floket ne menyre shume natyrale dhe ju nderkohe qe keni aplikuar keto maska mund te merreni me punet e shtepise,femijet tuaj apo gjithcka tjeter .

1. Lëng limoni

Loading...

Lengu i limonit eshte nje mrekulli per celjen e flokeve sepse permban aciditet ..Është një old but gold ! Për shkak se lëngu i limonit ka vetitë natyrale të zbardhimit, nuk është çudi që është me të vërtetë opsioni më i mirë dhe më efektiv i celjes së flokëve. Thjesht merrni pak lëng limoni të freskët në një shishe bosh qe sprucon dhe hollojeni me pak ujë. Spruconi direkt mbi flokët dhe uluni në diell për disa minuta. Vetitë natyrale zbardhuese të limonit do të celin floket tuaja lehte dhe ne pak minuta

2. Çaj kamomili

Çaji i kamomilës zakonisht është një mundësi më e mirë e celjes se flokeve për brunet, pasi është shumë më e butë se lëng limoni. Pasi ta keni lare flokun si zakonisht shplarejn do e beni me cajin e kamomilit .Dhe nuk do e lani apo shplani me me mbrapa .Ju do të vini re një ndryshim ne floket tuaj , kështu që ju mund të duhet të përsërisni këtë hap 2-3 herë,per me shume rezultate

3.Mjalte

Mjalti përmban peroksid enzimë e cila është natyrisht zbardhues. Thjesht përziejeni mjaltin me ujë (për ta holluar) dhe masazhoni në flokë. Lëreni për 20 minuta dhe shpëlajni. Mund të mos veproje menjëherë, kështu që do t’ju duhet të bëni disa herë, por flokët tuaj menjëherë do të ndihen super të buta dhe të mahnitshme!Perseriteni 1 ose dy here ne jave

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *