Receta 15 minutëshe që zhduk përgjithmonë QIMET nga fytyra juaj/ BIO

Receta 15 minutëshe që zhduk përgjithmonë QIMET nga fytyra juaj/ BIO

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje dhe te keni nje fytyre te bukur dhe te lemuar cdo dite. SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone.

Loading...

Përbërësit:
1 filxhan mjaltë
1 filxhan miell tërshëre
1 filxhan lëng limoni
Përgatitja:

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet. Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë. Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës. SHARE qe ta ruani dhe ta keni kete recete.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *