Ja si të zbardhni dhëmbët në 3 minuta me pastën BIO

Ja si të zbardhni dhëmbët në 3 minuta me pastën BIO

Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Disa kanë frikë dentistin, të tjerë nuk kanë mundësi, por ekzistojnë dhe metoda natyrale për të pasur dhëmbë të bardhë dhe të shndritshëm. Një nga këto metoda është soda e bukës me nenexhik.

Loading...

Menyra e pergatitjes eshte kjo:
Merrni gjysmë lugë çaji me sodë buke, 2 pika lëng limoni dhe nje lugë çaji me pluhur nenexhiku të thatë dhe përzieni të gjitha në një enë. Aplikoni masën në dhëmbët tuaj me anë të furçes dhe lëreni për 3 minuta ose më shumë. Në fund, shpëlajeni gojën dhe lani si normalisht dhëmbët tuaj.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *