Ja serumi për trajtimin e flokëve në 1 orë / receta BIO

Ja serumi për trajtimin e flokëve në 1 orë / receta BIO

Mikesha kjo eshte nje recete magjike per trajtimin e flokeve ne kushte shtepie ne 60 minuta. Kjo recete mund te perdoret per floke te lyer, floke te dekoloruar,floke te demtuar, floke qe kane humbur shkelqimin e dikurshem dhe per floke te shendetshem qe doni ti mbani te tille. Me pak fjale kjo eshte nje recete per cdo lloj floku. Ingredientet e saj gjenden shume lehte vaj ulliri, mjalte dhe Vitamine E.

Po ju prezantoj receten pa humbur kohe. Me poshte po ju tregoj hap pas hapi se si te pregatisni dhe te aplikoni receten. SHARE qe ta ruani kete recete sepse do ju duhet.
Perberesit:
3 luge te medha vaj ulliri
1 luge gjelle mjalte
2-3 kapsula VITAMINE E
Hapi 1: Perzjeni vajin e ullirit me mjaltin ne nje tas te vogel dhe peryjeni mire derisa te formohet nje mase homogjene. Nderkohe floket duhet te jene te thate.

Loading...

Hapi2: Merrni kapsulat e VITAMINE E dhe cajini ato me kujdes. Zbrazni me kujdes xhelin e saj ne tasin ku me pare keni shtuar mjaltin dhe vajin e ullirit. Perzjeni sherisht mire te gjithe ingredientet me njeri tjetrin.

Hapi 3: Merrni nje furce dhe filloni te shperndani SERUMIN duke filluar nga majat drejt rrenjes dhe ne te gjithe flokun. Nese masat e perberesve nuk perputhen me gjatesine e flokeve tuaj shtoni perberesit me te njejtet proporcione.

Hapi 4: Mbuloni koken me nje kapuc si ne foto. Ne pamundesi te tij vendosni nje qese plastike. Mbajeni ate per 1 ore ne koke dhe lereni nxehtesine e krijuar nen qese te beje punen e saj me masken e vendosur.

Hapi 5: Pasi te keni bere te githe hapat e mesiperm lajeni flokun me uje te rrjedhshem por jo te nxehte. Me uje te vaket. Perdorni shampo bimore. Thajini me kujdes floket.

Bejini SHARE kesaj recete qe ta ruani dhe ta perdorni sa here floket tuaj ndihen pa jete dhe te demtuar.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *