Month: March 2018

Ja kush është martesa më e shkurtër e VIPAVE shqiptar, nuk do ta besoni sa DITE zgjati…

Ja kush është martesa më e shkurtër e VIPAVE shqiptar, nuk do ta besoni sa DITE zgjati…

Rekordin për martesën më të shkurtër në Shqipëri, të paktën nga ata që dihen deri tani e mban bukuroshja e Top Channel, Kristela Gjoka e cila ndenji e martuar me Nogën vetëm për pak ditë. Më pas ajo ndiqet nga Bleona Qerreti, Kastro Zizo, me […]

Ja si dukej MARINA VJOLLCA 15 vjece kur asnjë nuk e njihte…(FOTO)

Ja si dukej MARINA VJOLLCA 15 vjece kur asnjë nuk e njihte…(FOTO)

Në fakt, nuk ka shumë ndryshime mes Marinës 15-vjeçare dhe 25-vjeçare. Janë 10 vjet diferencë, por dallohet e njëjta buzëqeshje dhe e njëjta ëmbëlsi. Kjo është Marina Vjollca 10 vjet më parë. Në një foto të postuar para pak minutash në profilin e saj në […]

E mbani mend LOLEN e ” Njerëz dhe Fate?! Ja sa ka ndryshuar pas 15 viteve…

E mbani mend LOLEN e ” Njerëz dhe Fate?! Ja sa ka ndryshuar pas 15 viteve…

Seriali Njerëz dhe fate na ka shoqëruar për shumë gjatë dhe është rrënjosur thellë në mendjen tonë. Të gjithë e kujtojmë serialin e parë shqiptar “Njerëz dhe Fate”, i cili ishte një ndër të preferuarit shumë vite më parë. Shumë nga personazhet e këtij seriali […]

Brenda shtëpise luksoze të Xhensilës dhe Besit, ja si duket shtepia e re nga brenda…

Brenda shtëpise luksoze të Xhensilës dhe Besit, ja si duket shtepia e re nga brenda…

Besi dhe Xhensila jane ne pritje te vajzes se se tyre, Xhensila eshte ne muajin e 6 te shtatzenise dhe ata kane filluar pergatitjet sespe jeta e tyre do ndryshoje ne menyre rrenjesore. Mesa duket ata kane menduar te nderroj e shtepine dhe te marin […]

Ja si duket Ami një muaj pas lindjes së vajzës së saj…

Ja si duket Ami një muaj pas lindjes së vajzës së saj…

Ami dhe Ermali kane rreth nje muaj qe kane sjell ne jete vajzen e tyre Sian. Ami ne pergjithesi eshte e rezevuar dhe nuk ndan shpesh foto por kur eshte fjala tek familja e saj si ajo dhe si Ermali nuk kursehen te publikojne foto. […]

Ja kush është profesioni i vërtetë i Rudina Magjistarit;Do të habiteni…

Ja kush është profesioni i vërtetë i Rudina Magjistarit;Do të habiteni…

Rudina Magjistaru është një nga figurat më të njohura të ekranit shqiptar. Me një karrierë më të gjatë se një dekadë, Rudina Magjistari është një ndër figurat më të dashura të ekranit shqiptar. E familjarizuar me ndjekësit ashtu edhe me të ftuarit, moderatorja e famshme tashmë […]

Ja si dukeshin Çiljeta,Zaimina dhe Ingrit Gjoni dikur;Pa operacione dhe pa ndryshime;(FOTO)

Ja si dukeshin Çiljeta,Zaimina dhe Ingrit Gjoni dikur;Pa operacione dhe pa ndryshime;(FOTO)

Zaimina,Ciljeta dhe Ingriti jane tre bukuroshe shqiptare te cilat jane shume te perfolura nga mediat dhe portalet. Te treja jane kengetare dhe kane fituar cmime te ndryshme neper festivale. Por kur mosha kalon dhe nuk ke me freskine e moshes ndjen nevojen e nderhyrjeve dhe […]

Me thuaj cfarë ngjyre i ke flokët, të të them cfare personaliteti ke

Me thuaj cfarë ngjyre i ke flokët, të të them cfare personaliteti ke

Janë kryer shpesh studime të ndryshme për lidhjen mes ngjyrës natyrale të flokëve dhe karakterit të njeriut. Studiues në Universitetet më të mëdha në botë konkuluduan se sa e habitshme është kjo lidhje dhe që vërtet ngjyra e flokëve tregon për personalitetin e njeriut. 1. […]

Ja si të DREJTONI flokët PA nxehtësi / 4 receta BIO

Ja si të DREJTONI flokët PA nxehtësi / 4 receta BIO

Nuk dëshironi që të shkatërroni më shumë flokët, e megjithatë i doni prap të drejta? Praktikoni një herë në javë një nga këto trajtime dhe flokët tuaj do jenë tërësisht të drejta.Nëse jeni lodhur nga përdorimi i tepërt dhe shkatërrimi i flokëve nga pjaseri dhe […]

a si të ÇELNI ngjyrën e flokëve deri në 3 nuanca

a si të ÇELNI ngjyrën e flokëve deri në 3 nuanca

Ёshtë një dëshirë e shumë vajzave të çelin ngjyrën e flokëve, veçanërisht flokëverdhat. Ato duan të rimarrin ngjyrën e artë natyrale, pa pasur nevojë të përdorin forcën e kimikateve. Ka shumë mjete natyrale, të cilat na lejojnë të marrim një efekt të bukur mbi flokët […]